רובנו מכירים את התופעה - אנחנו צריכים לקבוע תור לרופא מומחה כלשהו, אך בעודנו פונים לקופות החולים מתבררת לנו המצוקה הגדולה: אין תורים בטווח הזמן הקרוב. לעיתים אף ניאלץ להמתין מספר רב של חודשים עד שנגיע למפגש המיוחל עם האורתופד, הנוירולוג או הכירוג. גם טלמה בת ה-81 נתקלה בבעיה וכשביקשה לקבוע תור לרופא מומחה נאמר לה שהתור הקרוב ביותר הוא רק בעוד שבעה חודשים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בעוד אנשים רבים עוד יכולים לשאת את זמן ההמתנה הארוך עד ההגעה לביקור אצל הרופא, לאוכלוסיית הקשישים לרוב אין את הפריווילגיה הזו והם זקוקים לטיפול מידי. המקרה של טלמה נחשף לאחרונה בפוסט שפרסמה נכדתה נטע בפייסבוק.

טלמה נזקקה להגיע בדחיפות לרופא מומחה וכשניסתה לקבוע תור נמסר לה שהתור הקרוב ביותר הוא רק בחודש ספטמבר. על אף שהפוסט זכה לתגובות ולשיתופים רבים, המשפחה נאלצה לקבוע לה לבסוף תור אצל רופא פרטי שעלותו גבוהה במיוחד. 

"בושה שלמדינת ישראל, שמגיעה להישגים בתחומים רבים, אין מענה לבקשה כל כך טריוויאלית: תור לרופא". כתבה טלמה בפוסט שפרסמה נכדתה. "המדינה מפקירה את אזרחיה הקשישים. אנחנו, בני הגיל השלישי, בסך הכל מבקשים שהמדינה תאהב אותנו ותדאג לנו כפי שאנחנו אוהבים אותה ודואגים לה".

אזרחים רבים פנו לטלמה בעקבות הפוסט מתוך רצון לסייע, אך, כאמור, בסופו של דבר לא נמצא פתרון במסגרת הרפואה הציבורית והיא נאלצה לפנות לרפואה הפרטית היקרה.

 ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il