הגבלות הקורונה: החל מיום שני הקווים העירוניים בכל הארץ ירדו לשתי נסיעות בשעה לכל היותר, זאת בעקבות הנחיות משרד הבריאות למניעת התפשטות הקורונה – כך הודיע הערב (חמישי) משרד התחבורה. עוד נמסר כי הקווים הבין-עירוניים ירדו לשלוש נסיעות בשעה לכל היותר. קווים עם שתי נסיעות ומטה בעירוני וכן קווים לא תדירים בבין-עירוני יישארו ללא שינוי. בתוך כך, החל מהערב בשעה 20:00 הושבתה כל התחבורה הציבורית במדינה, והיא תשוב לפעילות רק ביום ראשון לפנות בוקר. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בהודעה שהעביר משרד הבריאות למפעילי התחבורה הציבורית נכתב: "השיקול הבלעדי הוא מניעת צפיפות ולא רמת שירות. אם יש התלבטות לגבי קו מסוים אפשר לבדוק עם המפעיל מספרי נוסעים שהיו היום". שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' התייחס להחלטה והדגיש: "בריאות הציבור עומדת לנגד עינינו. אנחנו שבים ומבקשים: הימנעו ככל הניתן מנסיעה בתחבורה ציבורית בימים האלה".

על פי ההנחיות החדשות של משרד הבריאות לא תפעל תחבורה ציבורית כלל בשישי ובשבת, וכן ביום חמישי תיפסק הפעילות בשעות הערב. בימים האחרונים, בשל ההנחיות, בוטלה פעילותם של 260 קווי אוטובוס בין-עירוניים וקווים רבים צומצמו. קווי התחבורה אל מרכזי התעסוקה, מרכזי קניות המזון והמרכזים הרפואיים המשיכו לפעול בשעות היום, אך קווי התחבורה אל מקומות הבילוי בוטלו.

גם בקווים הפעילים ניכרה ירידה משמעותית במספרי הנוסעים - מרבית האזרחים נשמעו לקריאה של משרד הבריאות שהמליץ כבר בתחילת השבוע שלא לנסוע בתחבורה ציבורית בשל חשש מהידבקות בנגיף.  בחינת נתוני הנוסעים הראתה כי עד אתמול חלה ירידה של כ-50% במספר הנוסעים, וברשות הארצית לתחבורה ציבורית מעריכים כי מספר הנוסעים ימשיך לרדת.

עם ההודעה על צמצומי הקווים ברשות הארצית לתחבורה ציבורית קראו למפעילים להמשיך ולהיערך לשינויים, ולהקפיד על ההנחיות לנהגים הכוללות הצטיידות בחומרי חיטוי אישיים ובהם אלכוג'ל. בימים ובשעות שבהם התחבורה הציבורית פועלת הציבור מתבקש לא להשתמש בשורה הקרובה לנהג ולשמור עד כמה שניתן על מרווחים מנוסעים אחרים.