אזהרת האחות התממשה: לאחר שביום שישי האחרון התגלה כי עובדת במעון "עלה מוריה" בגדרה נדבקה בנגיף הקורונה, היום (ראשון) מתברר כי שישה דיירים נדבקו גם הם בנגיף. אתמול פרסמנו פוסט נוקב שכתבה אחות של אחד מהדיירים במעון, בו זעמה על כך שמד"א לא ערך בדיקות לגילוי קורונה לאחיה ולשאר החוסים במעון. "אם יתחילו אצלו תסמינים, או אצל כל דייר אחר, זה יהיה מאוחר מדי", הזהירה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"לאחר שנודע כי מטפלת במעון 'עלה מוריה' לאנשים עם מוגבלות נדבקה בקורונה, הוכנסו הדיירים ואנשי הצוות לבידוד במתחם אחד, זאת בהתאם להנחיות משרד הבריאות", נמסר ממשרד העבודה והרווחה. "לאחר בדיקות לגילוי קורונה שנערכו ל-31 חוסים ואנשי צוות מקרב המחלקה, נמצא כי שישה חוסים חיוביים לנגיף".

עוד ציינו במשרד העבודה והרווחה כי "המשרד סיפק ככל הניתן ערכות מיגון ונערך חיטוי מלא של כל המתחם. כמו כן, בדיקות מדגמיות שנערכו במחלקות אחרות יצאו שליליות, מה שאומר שההדבקה הייתה אך ורק במתחם שבו עבדה המטפלת".

ליאור מלמד, אחות של אחד החוסים במעון, כתבה אתמול פוסט זועם בפייסבוק, בו קראה לערוך באופן מיידי בדיקה לגילוי קורונה לאחיה ולשאר החוסים - זאת לפני שיהיה מאוחר מדי: "הבעיה היא שהריאות של אח שלי לדוגמא מתפקדות רק כ-30%", הסבירה. "מערכת החיסון של הדיירים שם, כ-30 ילדים מדהימים, חלשה באופן טבעי. אין זמן לחכות!". עוד אמרה: "התשובה ממשרד הבריאות היא שבדיקות קורונה יעשו אך ורק לדייר עם תסמינים ואף ציינו מהמשרד שישנו מחסור חמור בבדיקות בארץ".