רובי וטל, זוג להט"בי מבת ים שגר בבניין משותף לא האמין שדגל הגאווה שתלו ממרפסת הדירה תגרור תגובה כה חריפה. הבוקר (חמישי) הם גילו שמישהו ריסס כתובת על דלתם שבה נכתב: "הורידו את הדגל". בשיחה עם N12 אומרת רובי: "זה מרגיש נורא ואיום, מפחיד ועצוב".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

היא סיפרה כי "ראינו את זה כשיצאנו מהבית, וכשחזרתי רציתי כל כך שזה לא יהיה שם ושיתברר שהכל היה חלום בלהות". היא הוסיפה שהיא חוששת שזה יכול אף להידרדר לאלימות: "הכתובת יכולה להתפרש כאיום. הורדנו את הדגלים, לא רוצה שיפגעו בקרובים אליי".

בני הזוג לא חושדים באדם מסוים שאחראי לריסוס הכתובת ומעריכים שמדובר בנערים בחופשת פורים. לדבריהם הם נמצאים ביחסי שכנות תקינים עם הדיירים האחרים בבניין ולא מאמינים שאחד מהם או מישהו מתושבי השכונה עשה את זה.  

דגל הגאווה שנתלה בבת ים
דגל הגאווה שנתלה מחלון הבית בבת ים

למרות שהם מתארים את המקרה כאירוע קשה, בשלב זה בני הזוג לא מתכוונים להגיש תלונה במשטרה. "מדובר במבנה ישן בלי מצלמות, חקירה תוביל לתיזוז שלנו ושל הדיירים בבניין", אמרה רובי. "אולי היינו מגישים אם היה לנו קצה של מושג מי זה יכול להיות, אם מישהו היה מסתכל עלינו עקום פעם".

מנכ"ל האגודה למען הלהט"ב אוהד חזקי אמר בתגובה לאירוע כי מדובר בפשע שנאה שצריך להדליק נורה אדומה. "אותה אלימות שמתחילה בהשחתת פתח הבית יכולה להידרדר למעשים אלימים הרבה יותר. לא יתכן שבשנת 2020, להט"בים יאלצו להסתיר את זהותם ויספגו איומים במקום מגוריהם", הדגיש. "נפעל למיצוי הדין עם הפושעים ונדאג שאת השנאה תחליף גאווה בבת ים ובכל עיר ויישוב בישראל".