ישראל נערכת להתפשטות המוניות: אחרי שהיום זינק מספר החולים ביותר ממאה, במערכת הבריאות מבינים שהמצב עוד עלול להיות גרוע יותר. בבית החולים שיבא התכוננו היום (חמישי) לתרחיש האימים הזה והקימו מחלקה שלמה בחניון של בית החולים ובה יטופלו חולי קורונה במצב קשה שזקוקים להנשמה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עשרות אחים ורופאים הגיעו היום בסבבים שונים ולמדו להכיר כל מכשיר, כל מצלמה וגם את חדר הבקרה דרכו יצפו ויתעדכנו על מצב החולים. ואפילו רכב מיוחד שיעבור בין מיטות האשפוז.

"אנחנו מקווים מאוד ששלב הזה לא יגיע", אומר פרופסור חיים מעין, מנהל מחלקת החירום לחולי קורונה קשים בבית החולים. "מקווים שנהיה סינגפור ולא איטליה אבל אנחנו מוכנים למצב הזה".

ספינת הקורונה
צילום: Eugene Hoshiko, AP

אחד החידושים הוא "הקונטרול מוביל" שיעבור בין המיטות וידווח ישירות לחדר הבקרה שנמצא מחוץ למחלקה החדשה שמוקמת בחניון. "זה מאפשר להיכנס עד למיטת החולה ולבדוק את מצבו", אומרת רוזי שוקי, אחות אחראית של המחלקה המיוחדת. "לבדוק את מצבו וכל זה בלי להתמגן כי מבט של אחות הוא טוב יותר מכל מצלמה".

במקביל להכנות ולזינוק במספר המאובחנים, שניים מהחולים הבריאו ושוחררו מבית החולים  - אחת מהם היא שלווה דהאן, אחרונת המטופלות שחזרה מספינת "נסיכת היהלום" ביפן – שוחררה מבית החולים לאחר 28 ימים במתחם מבודד.