לוויות המוניות, חתונות ברחובות ופעילות סדירה של מתפללים בבתי הכנסת - ההפרה הבוטה של הציבור החרדי עדיין נמשכת וככל הנראה שבמשרד הבריאות החליטו שלא לקחת סיכון. היום (ראשון) נודע כי נשקלת האפשרות לעשות סגר על שכונות חרדיות, זאת בכדי למנוע את המשך הפצתו של הנגיף. בנוסף, נשקלת גם האפשרות לבודד משפחות חרדיות וערביות במתקנים מיוחדים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הדיונים במשרד הבריאות אודות סגר על שכונות חרדיות מגיע דווקא אחרי שרבנים ראשיים, ביניהם גם הרב קנייבסקי, הוציאו פסוקי הלכה שקוראים לציבור החרדי להישמע להוראות משרד הבריאות. באחד הכרזות שהופצו נכתב: "אדם שמזלזל בהנחיות הרפואה, האם אפשר להגדירו כרודף כי עלול להביא אנשים אחרים לידי סכנה? כרודף". למרות המאמצים של הרבנים במגזר, נראה שלחלקים בציבור אין את ההבנה לגבי השלכותיה של ההתנהגות המסוכנת, ועל כן משרד הבריאות החליט לשקול צעדים דרמטיים יותר.

בתוך כך, במכתב שנשלח אל ראש הממשלה והשרים, ביקש ראש עיריית בני ברק להקים קבינט חירום של ראשי הערים החרדיות, שיידע לתת מענה לציבור שאורחות חייו שונות ואינו יכול להתעדכן באמצעות המחשב, האינטרנט או הסלולרי. "אם אנחנו נדע מי החולים שאומתו", כתב אברהם רובינשטיין למנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, "נוכל לוודא שכל הנחשפים אליהם יידעו על כך ויבודדו על מנת לעצור את ההדבקה". ראש העיר רובינשטיין אמנם כעת פועל כדי למגר את התופעה, אך רק לפני כשבועיים התקיימה חתונה המונית על יד ביתו, שוב, בניגוד מוחלט להנחיות משרד הבריאות.

מעצר קורונה (צילום: shutterstock | T HUI)
מעצר קורונה | צילום: shutterstock | T HUI

לצד משרד הבריאות והעיריות גם המשטרה נרתמה למאמצים הלאומיים ומבצעת בימים האחרונים פעילות הסברה בקרב המגזר החרדי לצד פעילות אכיפה. הפעילות נעשית, בין היתר, באמצעות הפצת מסרים והנחיות בכלי התקשורת החרדיים. בנוסף, המשטרה ביצעה שימוש במערכות כריזה של ניידות המשטרה ושיחות רבות עם מקבלי ההחלטות במגזר החרדי, כולל רבנים ונבחרי ציבור, בכדי להעלות את המודעות.

על אף כל אלה, רק הבוקר סגרה המשטרה מקווה לגברים שפעל בעיר אשדוד, בניגוד מוחלט להנחיות משרד הבריאות. בנוסף, בימים האחרונים המשטרה פיזרה התקהלויות אסורות בבתי כנסת וסגרה בתי עסק שפעלו ברחובות החרדיים בניגוד לחוק.