הקורונה בישראל: ירדן מלכה, תלמידת בית ספר מקריית חיים שנאלצה להיכנס לבידוד בעקבות המפגש עם התיירים הדרום קוריאנים במצדה, סיפרה מתוך הבידוד בביתה: "זה קשה, אני יכולה לצאת מהחדר רק בשביל מקלחת ושירותים". ירדן שיתפה בבהלה שחשו בשכבת בית הספר בעקבות הגילוי על כך שבאו במגע עם תיירים הנוגעים בקורונה ואמרה: "אנחנו עוזרים אחד לשני". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני צריכה להישאר בבידוד עד יום רביעי", סיפרה ירדן. "בהתחלה שמחתי לא ללכת לבית הספר, אחר כך הבנתי שזה קצת יותר מורכב ממה שזה נשמע, זה נעשה משעמם. מביאים לי אוכל לחדר, ואני יוצאת רק בשביל דברים חיוניים כמו מקלחת ושירותים".

נגיף הקורונה
נגיף הקורונה | צילום: S.O, shutterstock

ב-12 בפברואר ביקרו תלמידי ומורי חטיבת הביניים דגן מקריית חיים במצדה, כשבאותו הזמן טיילו במקום גם תיירים מדרום קוריאה, שעם חזרתם למדינתם אובחנו תשעה מהם כנשאי הקורונה. רק בדיעבד התברר ש-60 התלמידים הקריית חיים באו עם הדרום קוריאנים במגע. התלמידים, יחד עם חמישה מורים ומאבטח, התבקשו להיכנס לבידוד בביתם בהתאם להנחיות משרד הבריאות. אתמול הודיע משרד החינוך ש-45 תלמידים נוספים מקריית חיים נשלחו לבידוד.

ירדן, שהייתה בין התלמידים, שיתפה בתחושות של שכבת בית הספר: "בשכבה מעבירים את הזמן בקבוצות ובשיחות ווידאו, אנחנו עוזרים אחד לשני ומדברים הרבה, גם בקבוצה של הצוות מעבירים לנו חומר לימודי כדי שלא נחסיר יותר מדי, ואנחנו לומדים בבית". 

"נורא קשה להיות מופרדת משאר בני המשפחה שבקושי יכולים להיכנס לחדר. אני בקושי יכולה לצאת מהחדר כי זה מפחיד", אמרה ירדן. והוסיפה שהתלמידים כבר פחות מבוהלים מאז רגע הגילוי: "אחרי אתמול כבר לוקחים את זה יותר בסבבה, לא נותנים לזה להפחיד אותנו יותר מדי. אף אחד כבר לא כל כך מבוהל והשכבה יותר רגועה - לעומת ערב שבת כשנודע לנו על זה".