האלימות בכבישים: נהג אוטובוס מקומי של אגד שמסיע את קו 68 העובר בין שני הקמפוסים של האוניברסיטה העברית בהר הצופים ובגבעת רם, נאלץ לעצור שלשום (שלישי) באמצע נסיעה בשל מהומה שנוצרה באוטובוס. נהג רכב פרטי טען שנהג האוטובוס חתך אותו ברחוב שרי ישראל בבירה. לאחר מכן עקף נהג הרכב את האוטבוס, וחסם לאוטובוס את הנתיב. אחד מנוסעי הרכב ירד מהאוטו, נכנס לאוטובוס החל להתפרע ואף סטר והכה את הנהג כפי שניתן לראות בסרטון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתיעוד ניתן לראות כי גם נוסעים נוספים שהיו באוטובוס ואף ניסו להרגיע את הנערים ולהפריד ביניהם לבין הנהג ספגו בעצמם מהלומות ומכות. זו אינה הפעם הראשונה שהנהג הזה מחברת אגד נפגע כתוצאה מאלימות מנוסעים, רק בשנה שעברה נשברה ידו לאחר שנוסע תקף אותו באוטובוס. בתגובה לתקיפה הודיעו באיגוד עובדי התחבורה בהסתדרות הכללית כי היום יושבת קו 68 למשך שעתיים בין 11:00-9:00.

מכשיר תיקוף באוטובוס אגד
צילום: ינון בן שושן, NEXTER

נהג האוטובוס נאסר אבו אלהווא סיפרה בשיחה עם N12: "ניסיתי לקחת ימינה והוא לא נתן לי, וכשעברתי את הרמזור הוא חסם לי את הנתיב עם הרכב שלו. פתחתי את החלון כדי לדבר איתו והוא אמר לי שחסמתי אותו, שאלתי אותו אם פגעתי בו והוא אמר שלא. חבר שלו מתוך האוטו עלה לאוטובוס והתחיל להשתולל ונתן לי כאפה ואחר כך סגר את הדלת של הנהג כמה פעמים על הרגל שלי. אני הרבה שנים עובד באוטובוס, והיו לנו הרבה בעיות לאורך השנים, אבל ממשיכים לעבוד, אין לנו ברירה. אבל יעדיף שישעו לנו כמו תל אביב, שיעשו זכוכית לנהג, ושאנשים ישלמו מאחורה". אבו אלהווא הגיש תלונה במשטרה נגד האדם שתקף אותו.

ג'אבר מוחמד, נציג ועד הנהגים מסניף הר נוף בירושלים הפיץ אתמול סרטון לנהגים בארץ, ובו אמר: "חלקכם הגדול רואה ויודע מה אנחנו עוברים בכל יום, יש אירועים שקורים, שמדווחים עליהם וכאלה שלא מדווחים עליהם בכלל. תוקפים אותנו, צועקים עלינו ומשפילים אותנו ולאף אחד לא אכפת. אני מבקש מכל הנהגים בכל הארץ להתאחד נגד האלימות כלפי הנהגים, הצעקה שלנו צריכה להתחיל, אסור לנו לשתוק, לא נעביר דברים כאלה על סדר היום!".


חברת "אגד" מסרה בתגובה: "אנו מזועזעים מהסרטון, ואף יותר מכך, מודאגים מההתדרדרות הבלתי פוסקת באלימות כלפי נהגי התחבורה הציבורית בישראל. לאחרונה מסתמנת מגמה מדאיגה ביותר של עלייה באלימות בחברה הישראלית בכלל וכנגד נהגים בפרט ואין כמעט יום בו לא מתאחדים אירועי אלימות מילוליים ופיסיים כנגד נהגי החברה ברחבי הארץ. הגיע הזמן שמשטרת ישראל ורשויות האכיפה יפסיקו להקל ראש במקרים חמורים שכאלה ויחלו להעניש ביד קשה חוליגנים ופורעי חוק שמרשים לעצמם לנהוג בחוסר כבוד ובאלימות כלפי נהגים מכל חברה שהיא. הסרטון האמור, כמו סרטונים נוספים שהציפו לאחרונה את התקשורת ואת הרשתות החברתיות, הינו בבחינת קריאת השכמה למדינה - להתעורר ולפעול לפני שיהיה מאוחר מדי."