צ' סבלה כל חייה מהשמנת יתר. בגיל 52 היא החליטה שהיא רוצה לשפר את איכות חייה, ולאחר התייעצויות רבות עם רופאיה - החליטה לעבור ניתוח לקיצור קיבה. אך למרות הציפיות, הניתוח בבית החולים איכילוב לא צלח ולצ' נגרמו סיבוכים רבים. כמה ימים לאחר מכן היא נפטרה. כעת החליטו שני בניה לתבוע את בית החולים בגין רשלנות רפואית ודורשים פיצוי של 2.5 מיליון שקלים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בינואר 2018 עברה צ' ניתוח למעקף קיבה בבית החולים איכילוב בתל אביב. יומיים לאחר מכן היא החלה לחוש ברע, היו לה בחילות רבות, היא הקיאה ונאלצה לקבל עירוי.

בכתב התביעה שהוגש לבית המשפט השלום בת"א על ידי עורכי הדין דוד פייל, גל מרקוביץ' ושות', טוענים ילדיה כי ההידרדרות במצבה הבריאותי של אמם נמשכה כמה ימים ולמרות המלצת הרופאים המטפלים על ביצוע בדיקת הדמיה כבר ביום השני לאחר הניתוח - בדיקה זו נדחתה שוב ושוב, עד שצ' החלה להראות סימני ספסיס (אלח דם).

"ילדיה לא הצליחו להשתקם מהאירוע הטראומתי"

רק בשלב זה, טוענים בכתב התביעה, ארבעה ימים מאז שהחלו תלונותיה, הובהלה צ' לבדיקת הדמיה שחשפה כי הרופאים תפרו בצורה לא נכונה את דופן בטנה - וכתוצאה מכך נוצרה חסימת מעי. בשלב זה הובהלה צ' לניתוח חירום, אולם היה זה מאוחר מידי והיא לא שרדה את הניתוח.

עו"ד דוד פייל
עו"ד דוד פייל. מייצג את המשפחה

"צ' הייתה גרושה ואם לשני בנים, ניהלה בעצמה את משק הבית, עבדה בעבודה פיזית וכלכלה את שני ילדיה שהתגוררו עמה", ציין עו"ד פייל. "היא נכנסה לניתוח שאמור היה להוביל לירידה במשקלה ולשיפור משמעותי באיכות חייה, אולם בשל התרשלות הצוות הרפואי מצאה את מותה כשהיא בת 52 בלבד. ילדיה, שליוו את המנוחה בכל שלבי הניתוח ואחריו, נותרו המומים וכואבים, לא הצליחו להשתקם מהאירוע הטראומתי ועד היום מצויים במצב נפשי קשה".

תגובת בית החולים איכילוב: "בית החולים קיבל את כתב התביעה ויגיב כמקובל בבית המשפט. אנו משתתפים בצער המשפחה".

לפניות לכתבת: avivitm@ch2news.co.il