חברת התעופה אל על נאלצה לבטל הבוקר (שני) שורה של טיסות ליעדים באירופה, בשל הירידה החדה במספר הנוסעים החוששים מהידבקות בנגיף הקורונה. בנוסף ליעדים שעליהם פרסם משרד הבריאות אזהרת מסע והורה שלא לנסוע, באל על יבטלו גם טיסות לכמה ערים פופולריות ביבשת, בהן ללונדון ופרנקפורט - שלא נכללות בהוראת המשרד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

היום בוטלו כמה טיסות, בהן 2 טיסות ללונדון, 2 טיסות  לפרנקפורט וטיסה לווינה. "בשל הנסיבות המיוחדות עקב אירוע הקורונה, ובכלל זה הנחיות והמלצות משרד הבריאות לציבור, אנו נאלצים לבצע התאמות מסחריות בטיסות מסוימות, ובמסגרת זו מציעים גם חלופות בטיסות אחרות", נמסר מאל על. "אנו מתנצלים בפני לקוחותינו על אי הנוחות".

לאור המשבר של הימים הקרובים, אל על צפויה לבטל טיסות נוספות, זאת בשל המדיניות המקלה המאפשרת לישראלים לבטל כרטיסי טיסה שהוזמנו, ללא דמי ביטול. בימים האחרונים הודיעה החברה על שורה של צמצומים מתוכננים לאור הירידה הצפויה במספר הנוסעים, בהם פיטורים נרחבים של אנשי צוות אוויר.

בשבוע שעבר פרסם משרד הבריאות המלצה לאזרחי ישראל שלא לצאת משערי המדינה ולא לטוס לחוץ לארץ כלל. עם זאת, אזהרת מסע ספציפית פורסמה רק לסין ולדרום קוריאה, ולמספר מצומצם של יעדים הומלץ "לשקול את נחיצות הנסיעה": הונג-קונג, מקאו, טאיוואן, יפן, תאילנד, סינגפור, איטליה ואוסטרליה.