התמדה היא שם המשחק: החלום של טל ענבר הוא לקבל תואר דוקטור לרפואה. לפני ארבע שנים היא עשתה פסיכומטרי וקיבלה 468. הציון לא הספיק לה בשביל להגיש את חלומה, אז היא ניגשה למבחן שוב ושוב - שמונה פעמים בסך הכל - עד שקיבלה את הציון 746 שמאפשר לה להתקבל לכל אוניברסיטה שתרצה. "הכל אפשרי בחיים, אני לא מאמינה בלוותר על חלומות", סיפרה בתוכנית "מהדורה ראשונה". "אפשר להשתפר במבחן, לא צריך להרים ידיים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"לקח לי ארבע שנים", שיתפה טל. "התחלתי לפני הצבא. בגיל 17 עשיתי את המבחן הראשון, המשכתי בתהליך בגיל 19 וסיימתי אותו בגיל 23. כל חיי התמקדו בפסיכומטרי ובשיפור בגרויות. הכל סבב סביב המבחן הזה כי הייתה לי מטרה. זה היה סיוט".

במהלך לימודיה נאלצה טל להתמודד עם מכשולים. "באחד המבחנים אפילו קיבלתי התקף חרדה בפעם הראשונה בחיי", שחזרה. "כשלמשהו יש כזו חשיבות אצלך אז זה לוקח ממך הרבה כוח נפשי אבל אני מאמינה שאם אתה רוצה משהו, אתה תשיג אותו. אני הולכת עם המשפט הזה כל חיי".

כשנשאלה אם עולה בדעתה להיבחן שוב, השיבה טל בחיוך: "לא, מה פתאום. אני לא רוצה לראות את המבחן הזה יותר". ומה הטיפ שלה לאחרים? "המסקנה שלי היא שהכל אפשרי בחיים. אני לא מאמינה בלוותר על חלומות. יש הרבה דברים בחיים שאפשר להשיג עם כוח רצון. מבחן הפסיכומטרי בנוי בעיקר על לחץ נפשי ואפשר להשתפר בו. לא צריך להרים ידיים".