מוטי בן שבת ז"ל ניסה לפני כחודש להציל אם וביתה מהשיטפון בנהריה וטבע למוות. אל בית משפחתו שבנהריה הגיעו פוליטיקאים רבים שהביעו תנחומים ופיזרו הבטחות. היום (שני), אביו, דני בן שבת שוחח עם אורן וייגנפלד "במהדורה ראשונה" וסיפר על הכעס שהמשפחה חשה ועל כוונותיו לעזוב את ישראל בשל אותו מקרה: "פוליטיקאים הגיעו וניצלו אותנו".

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"קשה לנו מאוד אנחנו קמים בבוקר והילד חסר, הולכים לישון והילד חסר. קשה לשרוד את זה. היינו מבלים יחד 24 שעות ביממה", סיפר דני בן שבת, אביו של מוטי ז"ל. "אני לא שוקל לעזוב את הארץ אני כנראה אעשה זאת. הסיבה היא שהבטחות לחוד ומעשים לחוד. אני עדיין נמצא במקום שהיה האסון ואי אפשר לחיות ככה קרוב למקום האסון".

מוטי בן שבת שטבע בהסעות בנהריה
מוטי בן שבת ז"ל

בן שבת אמר כי בזמן השבעה: "כל הפוליטיקאים הבטיחו לנו דברים, חוץ מהשר אריה דרעי. ואף אחד לא עושה דבר. הם הבטיחו שיקימו ועדת חקירה ובפועל אין שום ועדה ושום דבר לא נעשה". עוד הוסיף: "אני מרגיש ניצול. ניצלו את המצב שלנו. כל אחד בא וניצל את המצב הזה כדי להצטלם. הבטיחו והבטיחו ולא עשו דבר".

"אמרתם שהוא היה גיבור?" פנה בן שבת לנבחרי הציבור שביקרו אותו בזמן השבעה. "תעשו עם זה משהו. מה אתם עושים בשביל המשפחה שלו ומה אתם עושים בשביל הבת שלו?. הדבר היחיד שאני ביקשתי זה לחפש את מי שצילם את הגופה של הבן שלי והפיץ את זה לפני שידענו מה קרה לו. אני רץ כבר יותר משבועיים ושום דבר לא קורה".

בן שבת סיפר שהתמונה של גופת בנו הופצה לפני שהמשפחה עודכנה במקרה. הוא הסביר שהנכדים שלו נחשפו לתמונה ראשונים: "הבת של מוטי, נכדתי ונכד נוסף שלי פתחו את הטאבלט ופתאום היא רואה את האבא שלה. זה פורסם בכל הארץ ורק שעתיים אחרי זה ידעו אותנו".

"זה שאומרים עליו שהוא גיבור לא יחזיר את הבן שלי. אנחנו סובלים גם כי הוא היה תומך בנו, גם כלכלית וגם נפשית", אמר. "אני מתקיים מ-3,100 שקל בחודש בסך הכל. מזה אני מתקיים. אם הייתה לי אפשרות אני לא צריך את ראש הממשלה ואני לא צריך אף אחד. אני הולך שוכר דירה ונגמר הסיפור".

הרכב של הצעיר מנהריה (צילום: נועם פלקאסא/TPS)
הרכב שנסחף בשיטפון בנהריה לפני חודש | צילום: נועם פלקאסא/TPS

בן שבת סיפר שבנו היה דואג להכל, ומסייע לו לקבל תרופות: "מספר שנים שאני חולה בסרטן והייתי מקבל קנאביס רפואי בזכות הבן שלי כי מעולם לא רציתי לגעת בזה. התברר לי שרישיון הקנאביס פג תוקף, למרות שבית המשפט קבע שכל הרישיונות יחודשו עד סוף חודש מרס. פנינו לשר הבריאות ליצמן, ופשוט אין עם מי לדבר. הם אומרים לי 'תיגש לבית המרקחת ותקנה משם' לפני זה הייתי משלם 370 שקל לא משנה הכמות שהייתי מקבל והיום אני משלם מעל 2,500 שקל בחודש".

לסיום, בן שבת אמר בעצב רב: "לא רק שקשה לנו אז גם את זה מוסיפים לנו את זה. אז אעבור למדינה שיהיה לי בה שקט, שיתנו לי את התרופות שאני צריך. שלא יעצרו אותי ברחוב ויגידו לי הבן שלך גיבור - כי בזה לא קורה כלום. זה שהוא גיבור אני יודע את זה. הוא לא היה צריך לעשות את זה".