ההתמודדות מול הקורונה ומצב החירום המדינה גרמו לרשויות, לאזרחים רבים ולבני נוער מרחבי הארץ להירתם למען הקשישים, שרבים מהם חוששים לצאת מהבית מחשש לבריאותם. אזרחים רבים מרחבי הארץ מסייעים בחלוקת מזון, בהעלאת המורל ובהקלה על הקושי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

דב זילברמן, נגן כליזמר מצפת, הוא אחד מאותם אנשים. הוא החליט לעשות מעשה ובחר לנגן מול מרפסות הבניינים בשכונת קרן היסוד בעירו, שבה יש ריכוז קשישים שלא יכולים לצאת מבתיהם.

לא רחוק משם, בסופרים ברחבי צפת יצאו ביוזמה חדשה – כל יום מהשעה 7:00 עד 8:30 בבוקר הכניסה לסופרים תהיה רק לאזרחים מעל גיל 65. היוזמה נועדה כדי לחסוך לבני הגיל השלישי תורים וכדי להפיג להם את החשש מהידבקות.

למי שמתקשה לצאת מהבית הוקם חמ"ל של מתנדבים כדי למפות ולדאוג לכל האוכלוסייה המבוגרת בעיר. במשרד העבודה והרווחה החלו בפריסה כלל ארצית, וחברות הקייטרינג שסיפקו ארוחות לבתי הספר שנסגרו, יבשלו מעתה ארוחות לכ-60 אלף אזרחים וותיקים.

גם בקיבות גינוסר החליטו להתגייס למען האוכלוסייה המבוגרת, כדי להקל על בדידותם. כחבר הקיבוץ יהודה, שחגג יום הולדת 84  בבידוד – וכחלק מההתגייסות חברי הקיבוץ הגיעו אל מחוץ לביתו וחגגו לו.

פרופסור ענת וינשטיין, רופאת עיניים מבית החולים איכילוב, התגייסה גם היא למשימה והחליטה לצאת עם הצוות הרפואי לביתם של קשישים, כדי לתת להם זריקות עיניים. הצוות יצא עם ציוד חדש ונקי כדי לא להדביק אותם, וכך להבטיח את הרצף הטיפולי, תוך שהם מאפשרים להם להישאר בבית.