איציק הררי וציון שושני, אבותיהם של דין וסתיו ז"ל שנספו באסון המעלית, עלו הבוקר (ראשון) לקברים של ילדיהם בתום השבעה, ונצפו כשהם חבוקים ומנחמים זה את זה. בראיון משותף ל"מהדורה ראשונה" הם סיפרו על תחושת העלטה שהם נמצאים בה, על הקושי להתמודד עם האבל ועל השאיפה לדעת את האמת ולהמשיך בעשיית הטוב של הילדים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"היום אחרי השבעה כשעלינו, אנחנו והמשפחות, התחלנו לחשוב איך אנחנו ממשיכים מפה והלאה", סיפר הררי. "איך אנחנו עושים שמקרים כאלה לא ישנו בעתיד. לא יכול להיות שזוג כזה טהור מאושר בתחילת הדרך שלהם, שהחיים שלהם ככה יסתיימו במוות טראגי כזה, באסון כזה. אנחנו רוצים לדעת את האמת גם אם היא כואבת. ואנחנו רוצים למנוע את האסון הבא".

הררי המשיך: "לא יכול להיות במדינה שלנו שדבר כזה יכול לקרות בכלל. זה לא נתפס בשום מחשבה. הבמאי הכי טוב בעולם לא יכול לכתוב סרט כזה רע ששני מלאכים יסיימו ככה את החיים שלהם. אני לא יודע מה אני עושה מפה והלאה, וזה קשה לכולם. זה קשה למשפחה לחברים. אנחנו ידענו כמה הם מפיצי אור, ובשבעה הבנו כמה שהם היו הרבה יותר. היו לנו שני יהלומים".

דין שושני וסתיו הררי הרוגים באסון המעלית
דין וסתיו ז"ל

שושני הוסיף: "זה משהו בלתי נתפס, אנחנו קצת שומעים בסביבה, זה אירוע שקרה פעם ראשונה ביקום, אף פעם לא קרה אירוע כזה במעלית ששניים טובעים. אירוע מאוד קשה ... הם היו מלאי אהבה, מלאי שמחת חיים - מלאי נתינה. מסתבר, אתה יושב שבעה, ובאים אליך אנשים רבים וכל אחד שם את האצבע על איך זה השפיע עליו ואיזה זו השפיע עליה".

לגבי הקשר עם הרשויות אמר שושני כי "אף אחד מהרשויות לא בא אלינו ליידע אותנו בעניין הזה, לא המשטרה באה ואמרה את מה שיש לה להגיד. הכול לוט בערפל. היינו עד עכשיו באבלנו, ישבנו כל אחד בביתו והתחברנו לכאב, השתדלנו להוציא מתוכנו את הכאב הזה. ידענו על כל ההילולה והשמועות, אבל בפועל אנחנו לא יודעים כלום".

החניון שבו נספו דין שושני וסתיו הררי באסון המעלית
זירת האסון | צילום: החדשות 12

"אם יש אשמים, אם יש אנשים שעסקו בעוולה הזו ולא הביאו את הדברים כמו שצריך, כל גורם שאחראי יבוא בסופו של דבר לדין. מה שצריך להיות מבחינת סדר וחוק ואמת, בשם אלוהי ישראל, יגיע", אמר שושני.