במשרד הבריאות השיקו הבוקר (רביעי) את קמפיין ההסברה החדש למגזר החרדי בעקבות התפשטות נגיף הקורונה. הקמפיין, שכולל שלטי חוצות בריכוזי האוכלוסייה החרדית ברחבי הארץ, מתווסף לפעילות סיירת הכרוזים שמכריזה ברחובות על מצב חירום בעברית וביידיש.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

החל משעות הלילה צוותים מיוחדים מטעם מטה ההסברה הייעודי למגזר החרדי במשרד הבריאות החלו לפזר אלפי שלטים ומודעות ברחובות החרדיים, שנושאים את הכותרת: "עדיף בבית בחיים – מאשר בבית החיים". בתחתית השילוט מוצגות ההוראות המרכזיות והמעודכנות של משרד הבריאות: להישאר בבית, לשטוף ידיים ולשמור על מרחק של 2 מטר בין אדם לאדם.

קמפיין ההסברה לחרדים לגניף הקורונה
השלטים על לוחות המודעות במגזר החרדי. יישור קו עם ההנחיות

קמפיין השילוט הוא שלב נוסף בהעברת השלכות הנגיף וסיכוניו לציבור החרדי, לאחר שאתמול פשטו רכבים עם כרוזים על ערים חרדיות והשמיעו בקול את אזהרות משרד הבריאות ואת ההנחיות – גם בשפת היידיש הנפוצה אצל החסידים. הבוקר צפויה פעילות הכרוזים להמשיך ולהתרחב, לאחר שזכתה להד משמעותי בתחילתה.

הכוונה היא להמשיך ולהגביר את צעדי ההסברה מול החרדים, במטרה להגיע ליישור קו מלא גם בציבור הזה עם ההנחיות של הממשלה להתגוננות מפני נגיף הקורונה. במשרד הבריאות אף ערכו תדרוך מיוחד לאנשי התקשורת החרדיים המובילים, על מנת להאיץ בהם להעביר לציבור שלהם מסרים שיביאו להפנמה דחופה של ההוראות הנדרשות.