על רקע מעצרו של יהודה גליק הבוקר (שלישי) בעת עלייתו להר הבית – נחשפת התכתבות בין חבר הכנסת לשעבר מהליכוד לבין השר גלעד ארדן, הנוגעות לעצם הביקור המתוכנן של גליק ובהמשך – לעצם המעצר שלו למשך שעות על שטח ההר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אמש, כתב השר לעמיתו לשעבר למפלגה: "תשתדל שלא יהיה 'שמח' סביב הביקור". גליק השיב לו: "מבחינתי יהיה בפרופיל נמוך". ארדן הוסיף: "בסדר גמור. אני אדבר עם המשטרה". הבוקר, טרם המעצר, ארדן כתב שוב לגליק ושאל אם הביקור הסתיים. לאחר שהשוטרים עצרו אותו כתב לשר: "בושה וחרפה. ברגע שהאורחים עזבו – השוטרים עצרו אותי". ארדן התפלא והגיב: "עצרו? מה הכוונה? איפה אתה עכשיו?", וגליק השיב: "אני עצור בהר הבית עם אזיקים לעיניי כל הערבים".

ההתכתבות בין השר ארדן ליהודה גליק
ההתכתבות בין השר ארדן ליהודה גליק

חשיפת שיחתם של השר ארדן וגליק מגיעה על רקע התקרית שאירעה במהלך עלייתו של יהודה גליק הבוקר להר הבית, יחד עם שני חברי קונגרס אמריקנים. לאחר שהסתיים הסיור המתוכנן, יהודה גליק חזר לשטח ההר ללא תיאום עם כוחות המשטרה שנכחו במקום. במשטרה טענו כי גליק "יצר פרובוקציות", התנגד לעיכובו והשוטרים נאלצו לאזוק אותו בכוח. לאחר כ-4 שעות, הוא שוחרר ממעצר.

מתמהמה. השר ארדן
השר לביטחון הפנים גלעד ארדן | צילום: פלאש 90, חדשות

לדברי השר ארדן, ביקורו של הח"כ לשעבר היה מתוכנן ונועד להעלות על סדר היום את סוגיית ביקורי היהודים בהר הבית, זאת במטרה להביא את הנושא לליבת הקמפיינים של המפלגות במערכת הבחירות. על רקע הדברים הללו, מספר המבקרים היהודים בהר הבית גדל במידה ניכרת בחודשים האחרונים.