בית המשפט העליון דחה הבוקר (שני) את העתירה שהגיש רון קובי נגד הדחתו מראשות עיריית טבריה. בעקבות ההחלטה, שר הפנים אריה דרעי פנה לתושבי טבריה, והצהיר: "עברתם תקופה קשה, אולם היום כולנו מביטים קדימה בתקווה גדולה. נעשה הכול כדי שטבריה תתחזק ותשוקם".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"תושבי טבריה היקרים, מיניתי לפני כחודש ועדה ממונה שמנהלת את העיר, מורכבת מפקידים בכירים מכמה משרדי ממשלה, אנשי מקצוע מעולים ובראשם סמנכ"ל משרד הפנים הוותיק והמנוסה מוני מעתוק", פתח השר דרעי את דבריו.

"עברתם תקופה קשה, אולם היום כולנו מביטים קדימה בתקווה גדולה", הוסיף דרעי. "בכוחות משותפים של כל משרדי הממשלה, בראשם משרד הפנים, נעשה הכול כדי שטבריה תתחזק, תשוקם, תשוב למסלול ותהיה עיר חזקה, מפוייסת, עם עיריה מתפקדת שפועלת למען תושביה ומעניקה להם את השרותים הנאותים שאתם ראויים להם. אני משוכנע שנעבוד קשה ונצליח".

קובי הגיש את העתירה לפני כחודש, זאת אחרי שהודח מהעירייה משום שלא הצליח במשך יותר משנה להעביר את התקציב עקב התנגדות חברי המועצה החרדים. "מהשימוע עולה כי חלק נכבד מטענות העותר נמצאו מוצדקות - אך בהינתן מנת חלקו של העותר באי אישור התקציב, בהינתן שיקול הדעת מוקנה למשיב ולשלטון המרכזי, ובהינתן אמות המידה שהוותו בפסיקה להפעלת שיקול הדעת... איני סבור כי קמה סיבה להתערבותנו", נכתב בהחלטת בית המשפט שניתנה הבוקר.

השר זאב אלקין החליט להפסיק את כהונתו של קובי, לאחר שתקופת ההארכה שקיבל ממשרד הפנים הסתיימה ב-30 בספטמבר ללא תקציב עירייה מאושר. בעקבות ההחלטה, בחודש ינואר קובי עתר לבג"ץ והודיע כי בכוונתו להילחם על תפקידו. "יש פה ציד מכשפות שבראשו עומד אריה דרעי", טען קובי בריאיון ל"חדשות הבוקר", "יש לנו לצערנו ראש ממשלה חלש וגם שקרן גדול. הוא הבטיח לעצור את אריה דרעי אבל הוא מפחד ממנו ואריה דרעי שולט בטבריה. זאב אלקין הוא הבובה של דרעי, חותמת גומי, וכנראה שגם ביבי הוא בובה של דרעי".

קובי סירב להכיר בכך שייתכן ועשה טעויות בדרך שבה בחר להתנהל מול חברי המועצה והתושבים החרדים בעיר. "30 שנה טבריה טבעה תחת השלטון של ש"ס שלקחה אותה לאבדון. בשנה אחת הרמנו את העיר ל-18% צמיחה בתיירות וסגרנו גירעונות של 30 שנה. איפסנו את טבריה בתקציב שלה"..

"גם אם היו יורדים עשרה מלאכים מהשמיים, התקציב לא היה עובר", המשיך, "שר הפנים אירגן מועצה לעומתית כדי שהתקציב לא יעבור. תשעה חברי מועצה עשו הכל כדי להדיח ראש עיר, אבל אנחנו נלחמנו ונלחמים כמו אריות. אנחנו מגישים היום בג"ץ כי אנחנו סומכים על השופטים בירושלים. עבדנו קשה על הבג"ץ הזה ואני מאמין שהשופטים יבינו שעשינו את הדברים ברמה הכי גבוהה שיש. יש שר שמנסה לנכס לעצמו את העיר ואנחנו נעצור אותו".