שותפים לגורל - שותפים לממשל: תחת סיסמה זו פועל קמפיין חדש שמובילים אזרחים במדינה כדי להצדיע לאנשי הרפואה מהחברה הערבית, ובמסגרתו פועל עמוד הפייסבוק שנקרא "האם ראיתם את האופק לאחרונה?" שזכה כבר לאלפי שיתופים ברשת. בסרטון שמלווה את הקמפיין מורידים בזה אחר זה אנשי הרפואה מהמגזר את המסכות ומבקשים שכלל האזרחים, ובעיקר הפוליטיקאים, יבינו שהערבים בישראל הם חלק בלתי נפרד מהמדינה - וחלקם עובדים יום ולילה למען כולנו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני בדרך כלל לא משתתף בקמפיינים וגם לא בפוליטיקה", אמר ד"ר אימן חורי מבית החולים הדסה עין כרם בשיחה עם N12. "אך כשאני חוזר הביתה מותש ושומע את ההסתה בחדשות מחלק מהפוליטיקאים נגד החברה הערבית אני מודה שזה מקומם ומתסכל. היום, בתקופה מאתגרת זו, הצוותים הרפואיים עומדים יחד ומתגייסים למען בריאות המדינה. הגיע הזמן שגם הפוליטיקאים ילמדו שכולנו ללא הבדל גזע ומין עומדים נגד המגפה הזו באותה זירה ורק יחד נוכל להתגבר עליה".

על כך הוסיף ד"ר סנעאללה סאהר, רופא מתמחה בפנימית ג' בבית החולים שיבא-תל השומר: "אנשים אוהבים לעשות הפרדה בין השתתפות של הציבור הערבי בכל תחומי החיים. כמו למשל בין העבודה שלנו בבתי החולים, לבין ההשתתפות שלנו בהנהגת המדינה. אי אפשר להפריד בין שני הדברים".

"הערבים הם 20% מאזרחי ישראל", המשיך ד"ר סאהר. "אנחנו מעורבים ושותפים לגורל המדינה, אבל אין לנו אף נציג בממשלה. לא שר, לא מנכ"ל משרד, כלום. פוסלים את הנציגים שלנו. אומרים שאנחנו נוהרים לקלפיות. הגיע הזמן שנהיה שותפים מלאים. בתי החולים הם דוגמה טובה לכך שדו-קיום אמיתי הוא אפשרי. אנחנו נאבקים בקורונה כתף אל כתף, ואני רק מקווה שהפוליטיקה תיקח השראה מזה".