משרד הכלכלה והתעשייה הודיע היום (ראשון) שמחיר מוצרי האלכוג'ל לא יעלה על 9.90 שקלים ל-100 מ"ל. שר הכלכלה אלי כהן פנה למספר רשתות קמעונאות שהביעו נכונות לא להעלות את מחיר המוצר מעל למחיר הנקוב. עם זאת, תיתכן הגבלה על כמות היחידות שניתן יהיה לרכוש. יצרני המוצר מבהירים שעל אף החוסר שלו במדפים – אין בו חוסר בייצור והוא ימשיך להיות מסופק לרשתות בימים הקרובים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הרשתות שנענו לבקשה לדברי משרד הכלכלה הן רמי לוי, שופרסל, יוחננוף, יינות ביתן וויקטורי, רשת B וסופר פארם. מרביתן אף הביעו נכונות למכור כמות של 500 מ"ל במחיר שלא יעלה על 19.90 שקלים.

במקביל, יצרני המוצר ציינו היום כי לא קיים מחסור שלא מאפשר את המשך הייצור, אלא שיש ביקושים גבוהים מאוד שהביאו להיעדר מוצר במדפים, אך הוא ימשיך להיות מסופק לרשתות בימים הקרובים. ממשרד הכלכלה והתעשייה נמסר כי אין כל מחסור במוצרי מזון, הייצור נמשך והאספקה לארץ סדירה.

שר הכלכלה והתעשייה הבהיר כי "רשתות השיווק והסופרים יישארו פתוחות. כל התרחישים שנבחנים כוללים השארת רשתות השיווק פתוחות, לרבות המפעלים החיוניים בהם מיוצרים מוצרי המזון ומוצרי הטואלטיקה. אני קורא לציבור לנהוג באחריות ובשיקול דעת. אין צורך להסתער על המדפים".