ברקע הבהלה הציבורית מהקורונה וסרטוני "הישראלי המכוער" שמגיעים ממרכזי הקניות הגדולים – יש גם מחוות של אזרחים שמגלים סולידריות חברתית ומציגים את הישראלי היפה במיטבו. היום (ראשון) בשעות הבוקר ג', בעל דירות בתל אביב, התקשר לדיירי הדירות שלו והציע להם הקלה בשכר הדירה בצל המשבר שפוקד את המשק. בשיחה שקיימנו איתו הוא סיפר: "אני לא רוצה להיות גורם נוסף שחונק את מי שגם ככה נפגע מההגבלות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בשיחה עם N12 הוא סיפר: "אני מקווה שהאירוע הזה יחלוף במהרה. אבל בינתיים, אני מרגיש שהדיירים שלי הם כמו משפחה שלי. למשפחה צריכים לעזור וזה מה שאני עושה". עוד הוא הסביר: "הדבר הזה ישפיע על כולנו ומי שיכול לעזור צריך לעשות את זה. ככה אני מאמין בכל אופן. אני מאמין בהגינות ולכן אני עושה את זה כי זה מה שהוגן".

״לא רוצה להיות חלק מהחניקה הכלכלית״

"אם דייר שלי נפגע בעבודה ויש לו בעיה אני אעשה הנחה ואפחית את שכר הדירה", אמר. "אני ממשיך לבדוק עם כל הדיירים ולמי שתהיה בעיה אני מתכוון לעזור. אני מקווה שאיש לא יהיה זקוק לעזרה אבל אם מישהו שגר באחת הדירות שלי מגיע למצב שהוא לא יכול ואני חלק מהחניקה הכלכלית עליו – אני לא רוצה את זה".

ג' סיפר שלא כל בעלי הדירות עושים את זה או מאמינים במהלכים כאלה: "גם הם נפגעים מהמשבר הזה. אבל יש כאלה שיכולים לכעוס עליי לכן אני לא רוצה להיחשף". בינתיים נותר לקוות שעוד ועוד בעלי דירות יוכלו לסייע לשוכרים ולהקל עליהם עד כמה שניתן ונוכל גם אנחנו ליהנות מסיפורים יפים בתוך כל התקופה המבלבלת הזו.