פרסום ראשון: בגלל הקורונה - נתב"ג עובר למתכונת יום כיפור באופן מיידי. ההנהלה וועד העובדים החליטו היום (שלישי) על ירידה של 70% בהיקף הפעילות ובכוח האדם. כלל העובדים הזמניים יוצאו לחופשה ללא תשלום. יו"ר הוועד פנחס עידן אמר ל-N12 בתגובה: "לפני פסח יהיו פיטורים נרחבים ברשות שדות התעופה, אנחנו מחכים לנס".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לאחר ההחלטה אמש על הטלת חובת בידוד לשבים מכלל המדינות בחו"ל, עשרות טיסות לישראל וממנה בוטלו. טרמינל 1 ימשיך לעת עתה לעבוד עבור טיסות פנים ארציות. צמצום כוח אדם במשמרות של נמל התעופה רמון ייבחן בהתאם לתנועת הנוסעים. נמל התעופה רמון ימשיך לעת עתה להיות כשיר גם בלילה.

נוסף על כך, כל העובדים הארעיים יוצאו לחל"ת, כולל כאלו שהושארו עד לשעה זו בתקווה שהמצב ישתפר. חלק גדול מעובדי הביטחון יורדו לרבע משרה ואחרים יצאו לפרישה מוקדמת. כל השעות הנוספות והכוננויות לעובדים הקבועים מבוטלות - והם יחויבו לנצל את ימי החופש שלהם. חטיבת הביטחון תוריד את כמות העובדים במשמרת למינימום ההכרחי, וזאת מעבר ל-150 המשרות שכבר קוצצו. יתר עובדי הביטחון יוצאו לחל"ת.

יו"ר ועד העובדים, פנחס עידן, אמר ל-N12: "כל מה שנשאר לנו זה לצעוק לבורא עולם שיעביר מעלינו את הגזרה. האנשים בממשלה רבים מי יהיה ראשון, מי יהיה שני, לא מעניין אותם כלום. זה בושה. כל עובדי התעופה והתיירות הולכים הביתה והם חוגגים. אנחנו משתדלים להוריד ולחסוך איפה שאפשר, מסכנים עובדים ארעיים, רגע לפני חג הפסח. הלב נקרע".

"אין לי מה להגיד", הוסיף עידן. "אין לי מילים. אני יותר מארבעים שנה ברשות, המון שנים יו"ר ועד. בחיים לא חווינו חוויה כזאת, לא במלחמת המפרץ ולא באינתיפאדה הראשונה והשנייה. לא היה כזה דבר. כל מה שמעניין את המנהיגים זה כיסאות כשכולם יושבים בבתים, זה אמיתי? אנחנו הולכים לקראת מתכונת של יום כיפור, ואנחנו נגיע בסוף למתכונת כמו ביום כיפור".