חבר הכנסת ממפלגת כחול לבן, חילי טרופר, הודיע הבוקר (שני) בקבוצת חבריו כי בתקופה הקרובה יהיה זמין מרחוק, בעקבות ניתוח לתרומת כליה שתושתל באדם זר. החדשות 12 ליוו אותו במסע המרגש – כדי להגשים את חלומו ולתת חיים לאדם הוא לא מכיר. יובל טרופר, ביתו של חבר הכנסת, התראיינה על המעשה האצילי והמרגש של אביה וסיפרה על החששות בדרך. הכתבה המלאה תשודר בימים הקרובים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לאורך החודשים האחרונים הוא עבר סדרת בדיקות מפרכות עד שנמצא מישהו שזקוק לתרומה: אדם בן 60 המתאים לקבל ולהשתיל בגופו את הכלייה. אתמול, הניתוח התרחש - ההשתלה בוצעה בשלום, ושניהם מתאוששים כעת. ברגעים שלפני הניתוח אמר טרופר: "הרבה יותר קשה להתמיד בחינוך או בבריאות ועשייה יומיומית, אבל בעוד חודשיים ניפגש אם הכל יעבור בשלום ואני אדע שיש בעולם מישהו שחזר לחיים. אני רוצה לחיות חיים שיש בהם משמעות, והלוואי שתמיד אני אהיה בצד שיכול לתת".

חילי טרופר תורם כליה‎
ביתו של חילי טרופר בריאיון | צילום: החדשות 12

לחבר הכנסת, החשיפה לא הייתה קלה והוא העדיף לעבור את התהליך בלי המצלמות. למרות זאת, לבסוף הוא החליט לחשוף את סיפורו כדי לעורר מודעות. טרופר הוא התורם ה-780 בעמותת "מתנת חיים", ארגון שמקשר בין תורמים אלטרואיסטים לבין זקוקים לתרומה, ויותר מ-1,000 חולים שעוברים טיפולי דיאליזיה עדיין ממתינים לתרומה.

ביתו, יובל טרופר, סיפרה בריאיון על הרגע בו אביה הודיע לה על הניתוח: "קצת פחדתי בהתחלה מהניתוח, זה יותר מסובך ומורכב מהסיטואציה היומיומית אבל שמחתי בשבילו ושמחתי כמובן בשביל מי שהולך לקבל את הכליה. אני חושבת שזה מעשה מדהים".

הבת סיפרה כי אביה חשב על כך המון שנים וחיכה לרגע המתאים כדי להגשים את החלום. "אני חושבת שזאת הזדמנות מדהימה להציל חיים של מישהו אחר. פחדתי מהניתוח אני לא אשקר, אבל אנחנו כולם ממש תומכים בו, המשפחה והחברים", הוסיפה.