268 סטודנטים ישראלים נחתו לפנות בוקר (שלישי) בנתב"ג לאחר שהגיעו בשתי טיסות חילוץ מיוחדת מרומא וממילאנו. הם הועברו למלונית בידוד ליד טבריה לבידוד באוטובוסים ישנים ומזוהמים. מתיעוד שהגיע לידי N12 נראים הסטודנטים מנקים את האוטובוס לאחר שהגיע לאסוף אותם מלא בלכלוך וזבל. אחד הסטודנטים: "התנאים היו מזעזעים באוטובוס, התייחסו אלינו כמו כלבים". סטודנט אחר: "כלאו אותנו 5 שעות בתוך האוטובוס הצפוף".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

למשפחותיהם של הסטודנטים שחזרו מאיטליה, והועברו למלונית "כנר" ליד טבריה, לא הותר לפגוש אותם מחשש להידבקות בקורונה. נאסר עליהם לפגוש אותם בנתב"ג או במלונית. הבידוד אמור להימשך 14 ימים. שתי הטיסות מומנו במלואן על ידי משפחות הסטודנטים. את הטיסות המיוחדות להשבת הסטודנטים ארגנו חברי כנסת מהרשימה המשותפת.

אחד הסטודנטים שהיה על האוטובוסים, אותם סיפק משרד הבריאות ופיקוד העורף, סיפר ל-N12: "סגרו אותנו באוטובוס. הם היו מלאים עד אפס מקום, לא היה מושב אחד פנוי באוטובוס שלקח אותנו משדה התעופה לבידוד. אלה אנשים שבאו מכל רחבי איטליה וכנראה גם היו באזור שנחשפו לקורונה". 

הוא הוסיף ותיאר את התנאים באוטובוס, אותם הגדיר "מזעזעים": "הם לא נתנו לנו לרדת מהאוטובוס עד שפתחנו את הדלת בכוח. אנחנו לא יכולים להשתמש בשירותים מעל 5 שעות אחרי שיצאנו מנתב"ג. רוב האנשים פה ערים יותר מ-24 שעות. מתנהגים אלינו כמו לכלבים. מדובר באוטובוס צבאי עם תנאים מזעזעים, אבק בכל מקום. זה לא אוטובוס שאמור להיות מלא עד אפס מקום".

סטודנט אחר שהיה על האוטובוס מציג תמונה דומה: "העמיסו אותנו על האוטובוסים בלי כללי שמירת מרחק ובלי אמצעי חיטוי. האוטובוס היה מזוהם, מלוכלך. חיכינו שעות מבלי שאף גורם ייצור איתנו קשר. בסוף הביאו אותנו למתחם בטבריה, אבל גם שם חיכינו שעות. בסוף פרצנו החוצה כדי להתאוורר. זה בלתי נתפס שזה קורה במדינת ישראל, אוטובוס כמו במדינת עולם שלישי. את הקורונה יכול להיות שנקבל בגלל האוטובוס". סטודנט אחר הוסיף: "מתייחסים אלינו כמו מצורעים. פשוט ביזיון לא הביאו לנו לאכול ויש ג'וקים בכל החדרים. דחסו אותנו לטיוליות ואם לא נדבקנו באיטליה נדבקו פה."

סטודנט אחר טען שגם לאחר שיצאו מהאוטובוס ביקשו לקבל מים ואמצעי חיטוי ולא קיבלו.

בשיחה עם יו"ר סיעת הרשימה המשותפת אחמד טיבי, תקף חבר הכנסת את התנהלות משרד הבריאות ופיקוד העורף: "מי שהביא את האוטובוסים זה לא אנחנו, אלא משרד הבריאות. אסור לעבור על זה בשקט. מדובר ברופאי העתיד של ישראל, היחס המזלזל הוא לא מתאים".