אלפים נוהגים בפסילה - ומסכנים את משתמשי הדרך: יותר ויותר נהגים לא חוששים לעלות על הכביש, למרות שרישונם נפסל על ידי בית המשפט או המשטרה. על פי הנתונים שבידי אגף התנועה של המשטרה, בשנת 2018 נתפסו 1442 נהגים נוהגים בפסילה, ובשנה שעברה המספר עלה ל-3403 – עלייה של 136%. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתיעוד שנקלט בידי מצלמת גוף של שוטרי אגף התנועה בכביש 1 לפני חודש, עוררה מכונית את חשדם של השוטרים שביקשו מהנהג לעצור בשוליים - אלא שלהפתעתם, אף אחד לא ישב במושב הנהג.

השוטרים הפרידו בין שני הצעירים שהיו ברכב והחלו לתשאל אותם. אחד מהם השיב שמדובר ברכב שלו ולאחר בירור קצר הבינו השוטרים מדוע שיקר כשאמר שחברו הוא זה שנהג ברכב. 

מסתבר שמדובר בצעיר שהורשע פעמיים אחרי שנתפס נוהג בזמן פסילה - ואף נשלח לכלא בגין עבירות אלה. הוא נעצר מיד והוגש נגדו כתב אישום חמור עם מספר רב של עבירות תנועה, בין היתר – נהיגה בזמן פסילה בפעם השלישית.

הנהגים שרישיונם נפסל
הנהג שמנסה להימלט שועט לצומת באור אדום | צילום: החדשות 12

"המשטרה הגדילה לעשות כאשר האשימה את מרשי בשיבוש בזה שהוא עבר ממקום למקום ובעצם ניסה להפליל מישהו שלא קשור – כאשר בפועל ההפך הוא הנכון", מסר עו"ד עופר קופרמן, סנגורו של הנהג הנאשם.

ניסה להתחמק מהשוטרים, התפרץ לצומת באור אדום - וכמעט התנגש במשאית 

במקרה נוסף של נהג בפסילה, נראה נהג בצומת בית דגן כשהוא מתעלם מהוראות השוטר לעצור, מנגח רכבים שעמדו לפניו ולאחר מכן מתפרץ אל הצומת, מתעלם מהרמזור האדום - וכמעט מתנגש במשאית. גם נגדו הוגש כתב אישום חמור בבית המשפט המחוזי בלוד.

"מרשי מכחיש מכל וכל את מה שמיוחס לו בכתב האישום", מסר סנגורו, עו"ד ירון פורר. "הוא טוען שרכבו נגנב ושהוא לא יודע מי ביצע את העבירות החמורות". 

הנהגים שרישיונם נפסל
עלייה מדאיגה במספר הנוהגים בפסילה | צילום: החדשות 12

במשטרת התנועה אומרים שהם תופסים מדי יום נהגים שרישיונם נפסל: "יש לנו אלפי נהגים כאלה שנתפסים מדי שנה, נוהגים ברכב כשהם לא מורשים", מסר סנ"צ עמיר ג'בלי, סגן מפקד משטרת התנועה הארצית. "מדובר בסכנה ממשית גם לאותם נהגים וגם לציבור משתמשי הדרך".