אחרי שמספר המתים מנגיף הקורונה באיטליה עלה ל-4 ומספר הנדבקים בווירוס ל-149, שר הבריאות ליצמן הודיע הבוקר (שני) בריאיון לישי שנרב בגלי צה"ל כי במשרד הבריאות שוקלים לאסור על הבאים מאיטליה וכן מאוסטרליה להיכנס לישראל. בתוך כך, ההסגר על הערים הצפוניות בארץ המגף שבהן התפרץ הנגיף לראשונה נמשך: "אנו נוקטים באמצעים יוצאי דופן כדי למנוע את התפשטות הנגיף", הבהיר ראש ממשלת איטליה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"12 עיירות באזורי ונטו ולומברדיה בהם מתגוררים כ-50,000 תושבים נמצאים תחת הסגר מוחלט", הסביר ראש הממשלה ג'וזפה קונטה. הוא הוסיף כי במסגרת ההסגר אף אחד מהתושבים אינו מורשה לעזוב את האזור ללא אישור מיוחד, וכי כוחות משטרה חמושים אוכפים את האיסור בקפידה.

יחד עם זאת, ראש הממשלה ציין כי בשלב הזה מעברי הגבול בין איטליה לבין מדינות אירופה אחרות יישארו פתוחים: "לפי שעה, סגירת המעברים תהיה צעד בלתי פרופורציונאלי". 

בתוך כך, בכווית דווח כי שלושה אזרחים שחזרו לאחרונה מאירן נדבקו בקורונה, ובבחריין דווח על מקרה הידבקות ראשון בקרב אזרח ששב גם הוא מביקור באירן.

במסגרת המאמצים למנוע את התפשטות הגניף בישראל, הבוקר מאות תושבי דרום קוריאה השוהים בארץ צפויים להיות מוטסים בחזרה למדינתם. על פי המתווה המסתמן, הם יוטסו על 3 מטוסים של אל על, מטוס אחד של ארקיע, ומטוס נוסף שאותו תספק חברת קתאי פסיפיק מהונג קונג. בינתיים, חלק גדול  מ-1,500 התיירים מקוריאה נמצאים בנמל התעופה בן גוריון.