מחאת נהגי המוניות מחריפה: כביש 1 ממחלף נתב"ג למחלף שפירים נחסם זמנית לתנועה הערב (חמישי) בעקבות מחאת נהגי המוניות המתקיימת במקום. שוטרי משטרת ישראל בכווינו במקום את התנועה. הנהגים התבקשו להשתמש בדרכים חלופיות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

הנהגים מביעים את זעמם על תעריף הנסיעות החדש שנקבע בהתאם לצו הפיקוח, אשר לטענתם יוזיל את מחירי הנסיעות הבינעירוניות ב-30%. במשרד טוענים שמבדיקות שנערכו התעריפים יירדו רק ב-12%, אך הנהגים לא מאמינים: "לוקחים לנו את הפרנסה - קוברים אותנו". 

שיירת מחאה של נהגי מוניות‎
מחאת הנהגים, לפני כשבועיים | צילום: אבי שוסטר

השבתת הנסיעות בנתב"ג החלה ב-13:00 וצפויה להימשך עד השעה 18:00. נהגי המונית איימו כי ימשיכו בצעד זה מדי יום מעתה, כולל בימי שישי. בנמל התעופה רמון ובמרכז העיר אילת יושבתו המוניות מ-13:00 עד 16:00 אחה"צ בכל יום.

לפני כשבועיים יצאה שיירת מחאה של עשרות נהגי מוניות לעבר משרד התחבורה בירושלים מתל אביב, חולון, נתב"ג ולטרון. הנהגים נשאו ארונות קבורה כבמסע לוויה ומחו על השינוי בתעריף. מנגד, במשרד התחבורה טוענים כי המחירים בשירות הבינעירוני גבוהים מאוד, ובהתאם לסימולציות שנערכו טרם גיבוש מבנה התעריפים החדש, המחיר ירד בממוצע ב-12%. לעומת זאת, טוענים במשרד, שהמחירים בשירות העירוני יעלו בכ-6%. מנגד, הנהגים טוענים כי מבדיקות מדגמיות שביצעו, מחירי הנסיעה בעיר לא ישתנו ואילו מחירי הנסיעה הבינעירונית יוזלו בשיעור חד של 30%, מה שיפגע בהכנסותיהם.