נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות הורתה לקיים בירור לשופטת השלום בירושלים, שרון לארי בבלי, בעקבות ההתבטאויות שלה בדיון הארכת המעצר של אליעזר ברלנד בשבוע שעבר.עוד במהלך הדיון ביום חמישי, העביר נשיא בית משפט השלום בירושלים, השופט אביטל חן, מסרון לשופטת לרי בבלי על ההתבטאויות החריגות שלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כזכור, כשפרקליטתו של ברלנד טענה שמוטב היה להשאיר אותו בבית החולים, הגיבה השופטת לרי בבלי: "תנו לו מנטוס". עקיצה ותגובה ברורה לסרטון שבו נראה ברלנד נותן לחולה סרטן כדורים שהתבררו אחר כך כסוכריות מנטוס. אחר כך, כשעורך הדין עמית חדד ניסה לפרט את המחלות שמהן סובל ברלנד קטעה אותו השופטת במילים: "הבנו שמצבו לא כפרגית בת 17". 

במקום אחר בדיון אמרה השופטת: "אנשים מסוגינו לא הולכים לרבנים". נשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות ומנהל בית המשפט הדוקטור יגאל מרזל רואים בחומרה את ההתבטאויות האלה, ובשבוע הבא השופטת לרי בבלי תתייצב לבירור אצל אחד משניהם.

בינתיים, היא משובצת לדיונים שאינם נחשבים נפיצים. עם זאת, גורמים שונים מציינים שהשופטת לארי בבלי ניחנה ביכולות שיפוט מרשימות, ובכלל – את הדיון של ברלנד היא התנדבה לנהל אחרי ששני שופטי המעצרים היו בהשתלמות.

תגובת דוברת הרשות השופטת, איילת פילו: "הנושא נמצא בבירור לפני הגורמים הרלונטיים במערכת".