אלימות משטרתית נגד צעירים: במהלך פינוי של דחפור ששימש לעבודות בלתי חוקיות במאחז גאולת ציון בבנימין השתמשו שוטרי מג"ב במה שנראה כמו כוח מופרז שלא לצורך נגד נערי גבעות. התיעוד מראה ריסוס של גז פלפל ישר בפניהם של עצורים שיושבים על הרצפה, וכן הכאת עצורים כפותים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

האירוע התרחש בשבוע שעבר. הליך הפינוי הפך מהר מאד לאלים - כפי שמתרחש על בסיס כמעט קבוע באירועים דומים. אך תיעוד האירוע הנוכחי מעלה חשש לשימוש מופרז בכוח. מספר מקרים מראים ריסוס ישיר לפנים ולעיניים של גז פלפל, בניגוד לנהלים. במקרה אחר נראה אחד השוטרים מכה באגרוף צעירה כשהיא כפותה על הקרקע. בחלק מהמקרים רואים שלא תמיד מדובר במקרה של התנגדות מצד הנערים.

עורך הדין מנשה יאדו מארגון חוננו המייצג את הנערים אמר: "זהו שימוש קיצוני ולא חוקי בגז מדמיע - זה מחדל מערכתי, ולא רק הלוחם צריך לתת עליו את הדין".

ממשטרת ישראל בתגובה: "במהלך פעילות אכיפה נתקלו הכוחות באלימות מצד עשרות מתפרעים שחסמו צירים, יידו אבנים ותקפו שוטרים וחיילים. למרות שהסרטונים שהוצגו אינם מתארים אפילו חלק קטן מהאלימות שהופנתה כלפי כוחות הביטחון, הרי שמן הראוי כי כל טענה באשר להתנהלות הכוחות תיבדק ביסודיות על ידי הגורמים המוסמכים לכך".