פעיל השמאל הקיצוני יונתן פולק, שנעצר לפני חודש וחצי, צפוי להשתחרר ממעצר - וזאת בעקבות החלטת היועמ"ש להעביר את חומרי החקירה לידי המשטרה. פולק, עובד בעיתון "הארץ", הואשם יחד עם קובי סניץ ואילן שליף במסגרת קובלנה פלילית שהוגשה בידי "ארגון עד כאן" יחד עם חיילים שנפגעו בהתפרעויות, ולאחר העברת החומרין תיפתח נגדו חקירה פלילית בהוראת המשנה ליועמ"ש.

 לקריאת ההחלטה המלאה - לחצו כאן

את ההחלטה להעביר את כלל החומרים לידי המשטרה נימקה העוזרת למשנה ליועמ"ש, עו"ד נעה קוזנר, בכך ש"האישום נושא הקובלנה חורג מעניינם של הצדדים להליך שכן הוא בעל משמעות ציבורית נוכח טענות לפגיעה בשוטרים וחיילים במסגרת המחאה. לפיכך, בהתאם לאופיו ומטרותיו של הליך הקובלנה, אין מקום כי האכיפה בעניינו תיעשה בגוף פרטי".

משמעות ההחלטה היא שההליך נגד פולק למעשה נמחק, והוא ישוחרר ממעצר היום. את הקובלנה כאמור הגישה ארגון "עד כאן", שתקף בחריפות את ההחלטה וטען שמדובר בהוכחה נוספת ש"מערכת המשפט מגלה אטימות מוחלטת מול פגיעה בחיילי צה"ל".

עוד כתבו בארגון כי "לאחר שנים בהם לא ננקטה שום פעולה מול ההתפרעויות האלימות שיוצרים האנרכיסטים וסגירה שיטתית של כל התיקים שנפתחו נגדם. היועץ המשפטי לממשלה ממשיך עם קו מתנכר זה ובוחר בהליך חריג לבטל קובלנה שהוגשה ע"י חיילים שנפצעו בהתפרעויות דבר המעניק חסינות בפועל לאותם האנרכיסטים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות