הנפטר הראשון כתוצאה מנגיף הקורונה הוא אריה אבן ז"ל, בן 88 מירושלים - כך הותר היום (שבת) לפרסום. אבן עלה ארצה לבדו מהונגריה בשנת 1949. הוא הותיר אחריו ארבעה ילדים, 18 נכדים ונין.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ממשפחתו נמסר כי אבן היה "איש יקר ואהוב, חי חיים מלאים, מסור למשפחתו, אדם חזק עד רגעיו האחרונים. צר לנו על כך שהעביר את ימיו ורגעיו האחרונים כאשר בני משפחתו מנועים מלהיות לצידו".

"אנו שמחים שבערוב ימיו התגורר ארבע שנים בבית הדיור המוגן 'נופים' ואהב מאד את המקום", הוסיפו בני המשפחה. "אנו מודים לצוות הרפואי בבית החולים שערי צדק על טיפול מסור, אנושיות ואמפתיה".

אחד מנכדיו סיפר הבוקר ל-N12: "סבא היה ניצול שואה מהונגריה שהקים משפחה לתפארת. הוא עלה למדינת ישראל לאחר הקמתה והיה מבוני הארץ, עבד במשך שנים בשירות המדינה. הוא היה אדם מסור למשפחתו, חזק וצלול עד הסוף הבלתי נמנע. לא נתנו לנו לראות אותו בימים האחרונים מהחשש להדבקה. אני אמנם גר רחוק, אבל היה לנו קשר קרוב"

אבן הגיע לבית החולים שערי צדק בירושלים במצב קשה מאוד, ואושפז לפני כשבוע במחלקה המבודדת. הוא סבל ממחלות רקע רבות, ובמהלך האשפוז נאלץ לעבור החייאה בשל אירוע לבבי. ככל הנראה אבן נדבק בנגיף מעובדת סוציאלית שהגיעה לעבודה מבלי שידעה שהיא נשאית של הנגיף. שמונה בני אדם נוספים בבית הדיור המוגן שהו בבידוד על פי הנחיות משרד הבריאות, וכעת הדיירים והצוות כולו שוהים בבידוד מרצון.