ארבעה ח"כים נשלחו לבידוד אחרי שבאו במגע עם חולה בקורונה, בכנסת שוקלים צעדי חירום: שני אנשים שהיו במגע לאחרונה עם ארבעה חברי כנסת נמצאו חיוביים לנגיף - כתוצאה מכך שוקלים בכנסת לנקוט בצעדי חירום ואולי אף לבדוק את כל חברי הכנסת נגד קורונה. אחד החולים הוא ראש המועצה האזורית מרחבים שי חג'ג', ששהה בכנס עם שלושה מחברי הכנסת לפני שבוע וחצי והתגלה הערב (שלישי) כחולה בנגיף.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

אתמול פרסמנו לראשונה כי לכנסת הגיע מידע לפיו השר צחי הנגבי (הליכוד) בא במגע עם אדם החשוד כחולה בקורונה - בעלה של חולה מאומתת. משכך, ביקש ממנו קצין הכנסת הממונה על הבריאות שלא להגיע למשכן - אולם הנגבי לא נענה לבקשה, והגיע לכנסת בשעות אחר הצהריים. בהמשך התברר שהאדם המדובר אכן חלה בקורונה.

בנוסף, בתמונות מהכנס שנערך לפני שבוע וחצי אפשר לראות שהנגבי שהה בסמוך לראש המועצה חג'ג', שהתגלה הערב כחולה בקורונה, למשך שעה ארוכה. עוד שהו בכנס חברי הכנסת אלון שוסטר ורם בן ברק. כולם נתבקשו הערב לשהות בבידוד ביתי. שר הפנים אריה דרעי היה גם הוא במגע עם חג'ג' - ונכנס הערב לבידוד ביתי גם כן.

צחי הנגבי
סיבה לדאגה? השר הנגבי | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מה שמדאיג באמת הוא שהשר הנגבי בא אתמול במגע עם ח"כים לא מעטים - מה שככל הנראה עלול להוביל לעריכת בדיקות קורונה לכל 120 הנבחרים.

דובר הכנסת מסר הערב: "ממידע שהגיע בשעה האחרונה לקצין הכנסת עולה ששלושת חברי הכנסת: רם בן ברק, אלון שוסטר וצחי הנגבי, שהו בשבוע שעבר במחיצתו של שי חג׳ג׳ ראש מועצת מרחבים אשר אובחן כחולה קורונה. על כן נוצר קשר עם חברי הכנסת - אשר קיבלו הנחיה להיכנס לבידוד מידי".

בנוסף, ראש עיריית מודיעין-מכבים-רעות ויו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס, נכנס גם כן לבידוד אחרי ששהה במחיצתו של שי חג'ג'. ביבס אמר הערב: "לאחר שהתגלה כי חג'ג' נושא את נגיף הקורונה ולאחר שנכחתי בפגישה איתו השבוע, הודעתי לצוות העירייה והשלטון המקומי כי אכנס לבידוד ואמתין לעדכון ממשרד הבריאות. אם אצטרך להמשיך בבידוד, אמשיך לנהל את ענייני העירייה והשלטון המקומי על הצד הטוב ביותר מביתי".