פרסום ראשון: בית המעצר מגרש הרוסים בירושלים הושם אמש (רביעי) כולו בבידוד מחשש להידבקות. מדובר בכ-100 אסירים ועשרות סוהרים שהוכנסו לבידוד לאחר שקצינה מבית המעצר ירושלים דיווחה כי הייתה במגע עם חולה מאומת. בשב"ס הוחלט כי לא תותר כניסה או יציאה מבית המעצר עד לקבלת תוצאות הבדיקה שלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מדובר למעשה בסוג של סגור שבו נמצא בית המעצר מאז אמש - זאת לאחר שאחת הקצינות שמשרתת במתקן באה במגע עם סוהרת אחרת שאובחנה כחולת קורונה. גם הקצינה הזאת פיתחה תסמינים של המחלה ומאז אמש היא בבידוד. עד שיתבהרו תוצאות הבדיקה הוחלט להטיל  סגר על בית המעצר – אין יוצא ואין נכנס למתקן. מדובר על 25 אנשי סגל ו-119 כלואים ששוהים בתנאים של בידוד מן העולם החיצון עד להודעה חדשה.

קורונה
מניין הנדבקים מזנק | צילום: רויטרס

בשב"ס הוחלט בשלב זה כי לא תותר כניסה או יציאה מבית המעצר עד לקבלת תוצאות הבדיקה של הקצינה. כמו כן, הוחלט כי לא יתקבלו למתקן עצורים חדשים ולא יוצאו עצורים לבית משפט בתיאום עם המשטרה והנהלת בתי המשפט. הנמצאים בבית המעצר לא יוצאו לדיונים בבתי המשפט. כלואים שאמורים להשתחרר ישוחררו  ישירות לבידוד בית.

ההערכה: מספר הנדבקים יעלה משמעותית בימים הקרובים

בתוך כך, מניין החולים בישראל מזנק דרמטית ומתקרב לחצות את המאה עם 97 נדבקים, כך על פי הודעת משרד הבריאות. בעקבות זאת הוטלו הגבלות חדשות ואחרות נשקלות. מדובר בתוספת של 15 חולים אמש, בהם שני תלמידים בכיתות ד' ו-ו' בכפר יונה.

תלמידים יוכנסו לבידוד בשל הקורונה‎
ארכיון | צילום: נתי שוחט, פלאש 90

מסך כל החולים עד כה - רובם במצב קל, ארבעה במצב בינוני ושניים במצב קשה. מצבו של אחד מהם, עובד רשות שדות התעופה המאושפז בבית החולים איכילוב החמיר אמש, הוא מורדם ומונשם. ההערכה היא שמספר הנדבקים בנגיף ימשיך לעלות באופן משמעותי בימים הקרובים.

בבית החולים פוריה בטבריה דווח הבוקר על חולה חדשה בקורונה, השנייה שמאושפזת  במקום. החולה היא תיירת אמריקנית בת 70 שהגיעה לישראל ממצרים. מצבה מוגדר בינוני והיא סובלת מדלקת ריאות ויראלית וקושי בנשימה. לצוות נמסר מראש על הגעת החולה וכל תהליך קבלתה לבית החולים היה ממוגן. עוד נמסר הבוקר שבמצבו של נהג האוטובוס מירושלים שמאושפז במצב קשה חל שיפור קל.

5,300 מבודדים במערכת החינוך, 5 תלמידים חולים

התפשטות הנגיף השפיעה גם על מערכת החינוך שחזרה הבוקר לשגרה לאחר חופשת פורים, כאשר יותר מ-5,300 ילדי גן, תלמידים, עובדי הוראה ועובדי מנהלה נכנסו לבידוד ביתי. בכוכב יאיר הוחלט על הפסקת הלימודים בחטיבת הביניים ביישוב, לפחות עד יום ראשון הקרוב.

קורונה בישראל
קורונה בישראל | צילום: אוליבר פיטוסי , פלאש 90

ההחלטה התקבלה בשל העובדה שרעייתו של חולה מספר 71 שהתה בבית הספר זמן ממושך עם המנהלת וצוות המורים. למרות שפיתחה תסמינים ונבדקה, התוצאות עדיין לא הגיעו. כמו כן, נוספו הלילה למבודדים שתי כיתות בכפר יונה, וכן 94 תלמידים ושמונה מורים באחד מבתי הספר התיכוניים במודיעין. חמישה תלמידים אובחנו כחולים בנגיף.