בגיל 90, אחרי שלחם במלחמות ישראל, הלך לעולמו פרץ שם טוב מבלי שהותיר אחריו צאצאים או בני משפחה. בשנתיים האחרונות הוא הכיר שלושה שותפים שגרו קומה מעליו בבניין בגבעתיים, והם החליטו כי בכל יום אחד מהם יגיע לשבת איתו לקפה בבוקר או לצפות לצדו בחדשות לפני השינה. היום, עם לכתו, הם מזמינים את הציבור ללוויה של פרץ שתתקיים בבית העלמין ירקון בשעה 15:00.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

פרץ, יליד 1930, נולד בדליית אל כרמל. הוא היה מראשוני המתגייסים למג"ב והוא עבד במערכת הביטחון במשך שנים. לפני כ-50 שנה הוא התגייר (סביב גיל 40) והוא סיפר שהחיבור הראשוני שלו ליהדות היה כאשר הקפיד שלא לאכול לחם בפסח ליד חבריו היהודים בזמן השירות.

פרץ שם טוב
פרץ שם טוב | צילום: גיא סבן

כאמור, לפני שנתיים הוא הכיר שלושה חברים שגרו בשותפות בדירה מעליו בבניין בגבעתיים. הם הכירו במכינה קדם צבאית ונשארו בקשר טוב, וגם שאר החברים שלהם מהמכינה התאהבו בפרץ והיו מגיעים לבקר אותו כשיכלו.

"פרץ היה אחלה גבר, למדנו ממנו המון", סיפר אחד השותפים. "אדם חייכן, מוכר מאוד בגבעתיים, במשך השנים עזר לאנשים בשכונה. בשנתיים שאנחנו מכירים אותו הוא היה מידי יום יושב על כיסא פלסטיק ברחוב שותה קפה ואומר לאנשים ברחוב 'בוקר טוב' עם חיוך. מגיע לו כבוד אחרון".