בהלת הקורונה: צוות רפואי הוזמן לקניון גבעתיים מחשש להימצאות אדם חולה במקום‎. במקום התעוררה בהלה וקונים רבים התפנו מהמקום. בין תושבי העיר הופצו הודעות שקוראות להימנע מהגעה למקום. במשרד הבריאות הבהירו: "אדם שחש לא בטוב ושב מארה"ב דרך איטליה נבדק לפי הנהלים. אין מניעה מלהגיע לקניון ואפשר להמשיך את שגרת החיים כסדרם".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בין תושבי העיר הופצה ההודעה הבאה: "יש חשד לקורונה במרפאת משפחה בקומה 5 בקניון גבעתיים. המרפאה בהסגר, לא להיכנס לקניון".

בהודעה נוספת שהופצה בוואטסאפ נכתב: "מרפאות כללית ומכבי ממוקמות בקומות 5+6 בקניון גבעתיים. המעליות משמשות את החולים וכן את המבקרים בקניון. התקשרו מהמרפאה וביקשו לא להגיע כי יש חשד לקורונה. מנקודה זו והלאה, כל אחד והשיקולים שלו - להגיע לקניון/מרפאות/חוגים או לא".

קורונה בישראל
היערכות לקורונה בישראל | צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

בהודעה אחרת נכתב: "המטופל היה שם היום בבוקר בקופת חולים של מכבי. כרגע הכל סגור שם (דיברתי עם המזכירות של הכללית). המעלית שבה עלה נסגרה והמעליות מוגבלות לקומה 4".

במערכת הבריאות מעריכים: מספר החולים יגדל

בצל המשך התפשטות הקורונה, חברת אל על הודיעה היום על הקלה במדיניות הטיסות המסחריות בכל טיסותיה אל ומאירופה. על פי הודעת החברה, יתאפשר שינוי או הקפאה של הכרטיסים עד לסוף חודש מרץ ולשנותם לתאריך אחר עד לסוף חודש יולי.

טיסה של אל- על לסיאול
מטוס אל על. ארכיון

בתוך כך, במערכת הבריאות גוברות ההערכות כי מספרם של החולים בנגיף בישראל, שעומד כרגע על שבעה, רק ילך ויגדל. מתקן הבידוד הארצי היחיד לחולי קורונה נמצא בשיבא תל השומר ויכול לקלוט רק 60 בני אדם. בשבוע הבא יגדל המתקן לקליטת עד 100 חולים, 20 מהם במצב קשה.

על אף שמספר החולים כרגע לא מתקרב לאזורים הללו, במשרד הבריאות לא רוצים להסתכן ועתידים להכשיר בתי חולים נוספים בארץ לקליטת חולים נוספים. כבר בימים הקרובים עשויה להיות העברה של חולים גם לבתי החולים ברזילי באשקלון ורמב"ם בחיפה, מתוך ההבנה שהמענה הנוכחי לא יספיק לעוד הרבה זמן.