דייג ששט אתמול מול חופי עכו הופתע להיתקל בלווייתן קטלן ענק שהופיע מולו, ומיהר להודיע לרשות הטבע והגנים ששלחו צוות למקום ותיעדו את הגילוי הנדיר. בהקלטה שהגיעה היום (שבת) לידי N12 ניתן לשמוע את הקולות שהשמיע הלוויתן מתחת למים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אמצעי ההקלטה שלנו הם הידרופונים", הסביר מנכ"ל עמותת "דיפ וויס", העומדת מאחורי התיעוד המיוחד, מיכאל פארן. "אלה מיקרופונים תת ימיים שנבנו לעבוד בסביבה מימית. ההידרופון הוטל מהסירה בזהירות וחובר למכשיר דגימה ששמע בזמן אמת את קולות הקטלן".

"ב-Deep Voice מנגישים ומפתחים טכנולוגיה אקוסטית שמטרתה לסייע בשימור יונקים ימיים", הוסיף פארן. "באמצעות ההקלטה, ייתכן שיהיה ניתן להסיק על קריאות מצוקה של הקטלן ולהשוות את התקשורת שלו כאשר הוא בודד ובמקום זר, כמו הים התיכון, לעומת התקשורת שלו כאשר הוא במצבו הטבעי, למשל באיסלנד. זה דבר משמעותי לחקר הלוויתנים הקטלנים".

הפקחים שהגיעו לנקודה הצליחו לזהות את הלווייתן במרחק של 2.5 קילומטרים מהחוף, ושטו במרחק של כמה עשרות מטרים ממנו במשך כמה דקות. "הבוקר קיבלנו דיווח מדייג בשם גלעד שהבחין בלוויתן מול חופי שבי ציון", נמסר אתמול מרשות הטבע והגנים. "במהלך הפלגת פיקוח זיהינו את הלווייתן התקרבנו אליו למרחק עשרות מטרים, צילמנו אותו לטובת המשך מחקר".