אחרי מטחי הגשם הכבדים של הימים האחרונים, היום (שני) תגיע הפוגה במשקעים בכל אזורי הארץ, עם עלייה בטמפרטורות. עם זאת, ההפסקה צפויה להיות קצרה וכבר ביום רביעי ישובו הגשמים והשלג שילוו אותנו עד לסוף השבוע. הבוקר כביש החוף נחסם לתנועה ממחלף עתלית למחלף זכרון בשני הכיוונים, בעקבות הצפות - ונפתח לאחר זמן קצר. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

רשות המים פרסמה נתונים אודות המשקעים בימים האחרונים: מפלס הכנרת השלים עלייה של 9 ס״מ מאתמול. מתחילת החורף מפלס הכנרת עלה ב-51 ס״מ, וחסר לכנרת מלאה עוד 2.59 מטרים. 

הירדן היום
הירדן היום | צילום: סטודיו A

בתוך כך, אתר החרמון נפתח למבקרים, ומהמתחם הודיעו כי הרכבלים, מסלולי הגלישה ומתקני האתר ייפתחו בהתאם לתנאי מזג האוויר בהמשך היום. עוד עדכנו כי הטמפרטורה במפלס התחתון עומדת על 0 מעלות. 

היום תחול התחממות קלה ורוחות חזקות ינשבו לאורך החוף ובדרום הארץ. השמיים יהיו בהירים ולא צפוי גשם. הטמפרטורות החזויות להיום: בירושלים 12 מעלות, בתל אביב 17, בחיפה 16, בנהריה 16, בקצרין 14, בצפת 9, בטבריה 17, בטייבה 15, ברחובות 18, בבית שמש 17, בים המלח 19, בבאר שבע 18 ובאילת 21 מעלות.

החרמון היום
החרמון היום | צילום: סטודיו A

מחר לא יהיה שינוי בטמפרטורות, אך הרוחות יתחזקו ולדרום יגיע כנראה אובך. גשם מקומי ירד באזור הצפון. ברביעי, לאחר הפוגה של יומיים, תגיע מערכת חורפית נוספת ואיתה סופות רעמים, גשם רב ושלג בחרמון. ביום חמישי הגשם יחלש במעט, לקראת סוף שבוע נוח יותר.

הירדן היום
הירדן היום | צילום: סטודיו A

גם אם לא מדובר באירוע חריג כפי שראינו ביום שבת, בימים רביעי וחמישי שוב קיים חשש כבד מהצפות בערי החוף. תחילה בשעות הבוקר המוקדמות של רביעי בגליל המערבי, חיפה והקריות, ובמשך היום גם בשרון ובגוש דן (כולל תל אביב) ובשעות הערב של יום ד׳ גם בחוף הדרומי. בחמישי קיים חשש מהצפות לאורך כל חופי הארץ וכן חשש משיטפונות בנחלים.