מדינה בבידוד: משרד הבריאות פרסם היום (שלישי) את המסלול שעשה תלמיד כיתה ט' מהיישוב אירוס שחלה בקורונה ומוגדר כמקרה ה-13 בארץ. מעבר לבית הספר אליו הלך הנער בכל יום במהלך השבוע שעבר – החולה נכח במשחק כדורגל באצטדיון בלומפילד בתל אביב לפני 9 ימים. כל מי שהיה במשחק וישב בשער 8 מתבקש להיכנס לבידוד ביתי. בהמשך, חידד משרד הבריאות את ההנחיה לפיה אלו מקומות הישיבה שיושביהם נדרשים להיכנס לבידוד בית עד לתאריך 8.3 כולל: שער 7-8, גוש 425 בין השורות 43-49 כולל, בכל השורות, בכיסאות 169-179 כולל. בידוד הבית חל עד לתאריך 8.3

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

משרד הבריאות התריע הבוקר בפני בית הספר התיכון "מקיף ברנר" כי על כל התלמידים, כולל מורים, אנשי צוות וצוות ההסעות שהיו במגע עם הילד, להיכנס לבידוד ביתי על פי ההוראות. בנוסף כל מי שהיה באיצטדיון בלומפילד במשחק הכדורגל וישב בשער 8 מתבקש להיכנס גם כן לבידוד ולדווח על כך באתר משרד הבריאות. הנער שנדבק לאחר שבא במגע עם חולה נוסף בחנות "הפיראט האדום" באור יהודה, ושהה בבידוד ביתי עד 29.2. הנער יאושפז בבית החולים ברזילי באשקלון - במחלקה מבודדת על מנת להגן על החולים האחרים ואנשי הצוות. 

קלפיות
קלפיות "קורונה" במהלך היום | צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

ניר, אביו של הנער שחלה בקורונה מופתע מהנחיות משרד הבריאות: "אני חושב שזה הזוי שצריכים לשלוח כל כך הרבה אנשים לבידוד כי בלומפילד זה מקום פתוח, לא מובן לי כל המהלך הזה. יש תגובות לפה ולפה משתדלים לא להתייחס לכל התגובות". בנו נמצא כעת בבידוד בביתו, אביו סיפר ל-N12: "הוא בסה"כ מרגיש טוב, קצת מצונן קצת משתעל, מצב רוח בסדר. הוא הלך לעזור לאחד השכנים שחבר שלו ביקש עזרה בחנות "הפיראט האדום" באור יהודה במשך כמה ימים, אבל הוא לא עובד שם בפועל. כרגע הוא בחדר בבידוד וגם כל המשפחה בבידוד בתוך הבית. ומחכים להוראות ממשרד הבריאות לאיזה בית חולים הוא צריך ללכת. הבן שלי התנהל כמו כל אחד בגילו ואנחנו נשמעים למה שמשרד הבריאות אומרים, אנחנו אלו שלחצנו ושאלנו אם צריך שניכנס לבידוד... אני התקשרתי למוקד של משרד הבריאות כמה פעמים".

אוהד שנכח במשחק הדרבי בבלומפילד בשני שעבר סיפר ל-N12: " קצת הזוי לשלוח אלפי אוהדים לבידוד כאשר השער מונה שני יציעים עליון ותחתון". שער 8 בבלומפילד נחשב ל״יציע משפחות״ במשחקי מכבי ת״א - כלומר פחות אוהדים שרופים, ויותר נשים וילדים. למרות שמשרד הבריאות הנחה רק את מי שהיה בעשר 8 להיכנס לבידוד, אין ממש הפרדה גם בין שער 8 לשער 7 הסמוך. מאוד סביר שאוהדים שישבו לדוגמא בשער 7 היו קרובים יותר לאוהד מאשר אוהדים אחרים בנקודה מרוחקת בשער 8 ביציע העליון או התחתון.

בנוסף אלו המקומות והתאריכים בהם נכח הנער, והאנשים שהיו בקרבתו מחוייבים להיכנס לבידוד: 

1. חנות הפיראט האדום בימים 23-26/2 בשעות 16:30-21:00

2. ביה"ס איזורי ברנר בתאריכים 24-26/2

3. איצטדיון בלומפילד שער 8 ביום ב' ה-24/2 בשעות 20:00-22:00.

הבוקר פרסם המשרד גם את המסלול שעשה חולה הקורונה מתל אביב שחזר לישראל בטיסה מאיטליה ב-29 לפברואר. אלו המקומות בהם שהה: החולה יצא מישראל בתאריך 22.2 בטיסת איזיג'ט לאיטליה מספר EJ2564 בשעה 13:00 שנחתה בונציה ב-16:20; הוא שב לישראל חזרה מוונציה בתאריך ה-29.2 בטיסה מספר EJU3342 שיצאה ב 12:20 ונחתה בישראל בשעה 16:30.

משרד הבריאות מבקש מנוסעי הטיסה להיכנס לבידוד ביתי של 14 יום לפי הוראות המשרד ולדווח על כך באתר למשרד הבריאות או במוקד הטלפוני. בהודעת המשרד החולה נמצא בבידוד בביתו מאז שובו לישראל ומלבד מימוש זכות ההצבעה בקלפי הייעודית למבודדי בית ברחוב קלאוזנר 14 ברמת אביב לא יצא מביתו.