יהודה סבינר רגיל שכשהוא לובש את החלוק הלבן והסטטוסקופ כולם מסתכלים. בכל זאת הוא לא נראה כמו כל אנשי הצוות של פנימית א' במרכז הרפואי שיבא. בקרוב הוא יתחיל את הסטאז', וכשיסיים את השנה המאתגרת בגיל 30 יקבל את התואר הנכסף. בריאיון לחדשות 12, מספר החרדי היחיד כנראה שהגיע ללימודי רפואה "מלב הקוצנזוס החרדי", על מה הניע אותו לעסוק בתחום, על קשיי ההשתלבות בסביבה לא רגילה ועל התוכנית שלו להצליח להביא עוד חרדים לעסוק ברפואה: "שהילדים והנערים והנערות וההורים כמובן, ידעו שהשמיים הם הגבול למה שאתה יכול להיות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתולדות חסידות גור שאליה הוא משתייך, אין ממש דוגמאות לאברך עם סיפור כמו שלו. "אני עוד לא מכיר מישהו שהגיע מלב הקונצנזוס החרדי שהגיע לתחום הזה", ציין יהודה. הוא הוסיף שחשב על התחום בזכות רופא הילדים שהיה לו בילדות, אותו העריץ: "מה שקסם לי זה פשוט הידיעה שמגיעים אליו כשיש בעיות, הידיעה שהוא חורץ כביכול גורלות, אמנם אז זה היה בסך הכול גורל אם ללכת לבית הספר או לא, אבל זה היה נראה לי מאוד קוסם".

כשהחליט כמה חודשים אחרי שהתחתן שהוא לא רואה את עתידו בלימוד תורה, לאשתו ומכריו לא היה קל לקבל את זה. "הבנתי באותו רגע שאו שאני הפסדתי את החלום שלי שבעלי ישב וילמד תורה, או שאם אני אכריח אותו לשבת וללמוד תורה אז הפסדתי בעל שהוא שמח ומאושר. אני בכיתי המון בלילה הזה", אמרה אשתו רחל סבינר.

יהודה סבינר, חסיד גור שסיים לימודי רפואה
יהודה סבינר, חסיד גור שסיים לימודי רפואה | צילום: החדשות 12

"התגובות בהתחלה היו מאוד מאוד קשות, הייתה מישהי שאמרה לי שאני צריכה להתפלל יותר שבעלי יתעשת ויחזור לכולל", הוסיפה. "היו כאלה שאמרו לנו שסולם הערכים שלכם לא תקין, כנראה שהתורה לא מספיק חשובה לכם, ברגע שהוא התקבל לרפואה לאט לאט התגובות השתנו לעידוד ותמיכה".

הוא התחיל מכינה בטכניון שהייתה מיועדת לחרדים בלבד, ושנתיים שלמות ישב ולמד יום וליל. את המיומנויות שרכש כל השנים בלימודי גמרא המיר לשינון נוסחאות. "כאשר סיימתי את המכינה סיימתי עם 5 יחידות מתמטיקה, פיזיקה, אנגלית, ממוצע גבוה מאוד", סיפר יהודה.

אבל לא רק מיומנויות הלמידה היוו עבורו מסוכה לא קלה. גם ההשתלבות בסביבה החדשה שלא הכיר הייתה לו אתגר גדול: "אתה נמצא פה, יש פה בליל אדם מכל הצבעים והמינים, סטודנטים עם כפכפים ומכנסיים קצרות, ואתה מגיע עם חליפה, כובע, ואתה פשוט מרגיש שנפלת ליקום שאתה לא מבין את השפה, את הקוד, יותר מזרות זה פשוט מעלה חרדה".

בקרוב יהודה יתחיל את הסטאז', אבל הוא לא רוצה להישאר מקרה נדיר, ולכן הקים עמותה בשם חרדים לרפואה כדי שאחרים יבואו בעקבותיו. "אני מסיונר של משהו אחד: שהילדים והנערים והנערות וההורים כמובן, ידעו שהשמיים הם הגבול למה שאתה יכול להיות".