ראש המלל, מאיר בן שבת, ומנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב תדרכו אמש (שלישי) את שרי הממשלה בנוגע לתמונת המצב בהתמודדות עם מגפת הקורונה. במהלך התדרוך הם הסבירו על הצעדים המתוכננים למניעת ההתפשטות ולחזרה לשגרה חלקית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במסגרת התדרוך אמר ראש המל"ל כי בשעה זו יש ארבעה יעדים: הבטחת בלימת המגיפה, שיפור ההיערכות להמשך ההתפשטות, יצירת תנאים ליציאה וחזרה זהירה, איטית ומדורגת לשגרה אחרת לחלוטין.

עובד פלסטיני מחטא קניון בעזה מנגיף הקורונה (צילום: אלי אחמד , פלאש 90)
חיטוי בעזה | צילום: אלי אחמד , פלאש 90

"אנחנו עדיין באזור המסוכן"

כל זה צפוי לקרות רק לאחר הפסח ורק לאחר השלמת ההכנות. "אנחנו עדיין באזור המסוכן. די ביום אחד כמו פורים או בהתלקחות מקומית אחת, כדי להכשיל את כל מאמצינו ולכן חייבים להמשיך בהגבלות הקיימות ולמלא אחר כל ההוראות", הוסיף.

שמואל אבואב, מנכ"ל משרד החינוך (צילום: משרד החינוך)
שמואל אבואב, מנכ"ל משרד החינוך | צילום: משרד החינוך

במקביל, ברשות הפלסטינית מדווחים היום על מצב חירום. ברשות טוענים כי המצב בעזה חמור בהרבה מהדיווחים, ומבקשים שלא יאמינו לנתונים לפיהם יש שם רק עשרה חולים. החמאס פנה היום ביוזמתו לצה"ל וביקש להעביר 30 דגימות לבחינה במעבדות בישראל. בישראל מודאגים מהמצב, ומהעובדה שלמדינה אין מה לעשות מול קריסה כזו.

בתוך כך, ברשות הפלסטינית מדווחים על מחסור אדיר של מיליארדי שקלים ועל חשש מפשיטת רגל. בעקבות המצב, שר האוצר משה כחלון פועל להזרמת כספים לפלסטינים ומפקדת תיאום פעולות הממשלה בשטחים פנתה לרשות וביקשה ממנה להעביר לה רשימת קניות של הציוד הנדרש.

ראש המל"ל, מאיר בן שבת (צילום: לשכת רה"מ, חדשות)
מאיר בן שבת, ראש המל"ל | צילום: לשכת רה"מ, חדשות

אמש התראיין מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב ודיבר על התוכניות להמשך באשר לחזרה ללימודים. לדבריו, במערכת החינוך לא יודעים בוודאות מה יהיה אחרי חופשת הפסח, אך נערכים לשלושה תרחישים אפשריים. "חלופה אחת שממשיכים כפי שזה, חלופה שנייה שחוזרים בהדרגתיות וחלופה שלישית שחוזרים בבת אחת", אמר אבואב והוסיף כי בינתיים "אין תאריך תפוגה" למצב.