רחוב קטן ברמלה – ויכוח אחד גדול: רחוב גטו ורשה שבעיר רמלה שינה הערב (ראשון) באופן רשמי את שמו לרחוב חזון עובדיה, על שם הרב עובדיה יוסף. המהלך אושר בישיבת מועצת העיר, ובכיר בעירייה ששוחח עם חדשות 12 הסביר שסגן ראש העירייה מטעם מפלגת ש"ס העלה את הרעיון וזה התקבל. אלא שהשינוי הזה מציק ללא מעט תושבים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אנחנו מאוד מעריכים את עובדיה יוסף, אין לנו שום דבר לומר נגד ההנצחה שלו", הגיבה בילי לניאדו, יו"ר עמותת דורות ההמשך. "אבל כשלוקחים ומוחקים שם שקשור לנושא השואה - פוגעים ואפילו מזלזלים בזיכרון השואה בישראל".

כדי להבין מדוע נבחר דווקא הרחוב הזה כדי להנציח את שמו של הרב, התקשרנו לחברי ועדת השמות בעירייה. "יש הצעות, הסבירו את הרציונל, מי שהציע אותו זה בעצם יו"ר מפלגת ש"ס שהוא גם סגן ראש העיר", סיפר משה שטה, חבר ועדת השמות במועצת רמלה. "הוא הביא את הרציונל למה להביא את הרחוב וזה התקבל, והוחלט להנציח אותו שם". כשנשאל למה דווקא ברחוב הזה, ענה: "אתה יודע, כשאתה מנציח, מן הסתם זה בא על חשבון משהו אחר".

פנינו גם לסגן ראש העיר מאור אשש שהגיב על המהלך. "אני לא שמעתי על אף תלונה, לא הגיעה אלי אף תלונה. אם יש תלונה, יש דובר של העירייה. יש לו תשובה מסודרת בנושא, והוא ייתן לכם את כל התשובות", אמר. גורמים בעירייה סיפרו שההחלטה לשנות את השם הגיעה עקב בקשה של 40 תושבים שאמרו שפשוט לא נעים להם לחיות ברחוב עם משמעויות כה טעונות.

תגובת עיריית רמלה: "אנו רואים חשיבות רבה בהנצחת קורבנות השואה. החלפת השם התבצעה עקב פניות תושבים והנושא אושר בשנה שעברה. הנהלת העיר פועלת להנציח את זכר השואה, כראיה לכך, מועצת העיר אישרה להנציח את פאבל פרנקל, מראשי הארגון הצבאי היהודי, בשכונת נאות בגין בעיר".