אביחי בן אפרים, פעיל התנועה לאיכות השלטון שהותקף בשישי האחרון במאהל מחאה שהוצב מחוץ לבית הנשיא בירושלים סיפר היום בראיון על הרגעים המבהילים. הפעיל ששמר על מאהל המחאה שהוקדם בדרישה לא להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה על נתניהו, נפצע באורח קל מאלימות שהופעלה נגדו. בעקבות התקיפה הוגשה תלונה למשטרה, שפעלה והביאה למעצרו של אחד החשודים לאחר מספר שעות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בראיון עם עודד בן עמי סיפר בן אפרים: "עוברים עליי ימים מורכבים מאז יום שישי, אבל אני בסדר גמור". כנשאל מה בדיוק קרה באותו לילה שיחזר: "אנחנו בעצם במאהל מחאה מאז יום שלישי בבוקר מול בית הנשיא, בקריאה לנשיא לא להטיל את הרכבת הממשלה על אדם שנאשם בפלילים. ביום חמישי בערב בגלל בעיות בלינה אז החלטנו להשאיר שומר שזה אני, ובעצם הייתי שם לבד במהלך הלילה וברגע של חוסר תשומת לב גיליתי שגנבו לנו את הגזיבו שזה בעצם סוג של אוהל פתוח, הסככה שנמצאת מעלינו".

המאהל שהוקם ליד בית הנשיא
מאהל המחאה שהוקם מול בית הנשיא

מיד כשהבין שהסככה נגנבה ניסה בן אפרים לתפוס את הגנבים: "רצתי במורד הרחוב וראיתי שני חבר'ה בריונים אפשר להגיד, קושרים את הגזיבו לגג של הרכב שלהם. עצרתי אותם שאלתי אותם למה הם לקחו את הגזיבו והם טענו שהם פקחים של העירייה. ביקשתי לראות תעודות והם כמובן לא הסכימו, אז הוצאתי את הטלפון כדי לצלם אותם והם חטפו לי הטלפון והתחילו להרביץ לי. היו המון קללות, קללות שאנחנו רגילים לשמוע בהפגנות מולנו, שמאלני בוגד ושמאלני מסריח ועוד כמה מילים שהטלוויזיה לא יפה להן".

מספר שעות לאחר התקיפה במשטרה הצליחו לתפוס את אחד החשודים המעשה, זאת גם בעקבות הפרטים שהצליח לזכור בן אפרים: "הם היו בפנים חשופות אפילו את שמותיהם מסרתי למשטרה כי תוך כדי המכות הם דיברו ביניהם עם השמות, הצלחתי לזהות את המספר רכב שלהם לפני שהם לקחו לי את המשקפיים זרקו אותם על הכביש ושברו אותם".

מאהל המחאה של התנועה לאיכות השלטון
מאהל המחאה של התנועה לאיכות השלטון

"אני חייב להגיד שכרגע קשוח לי לחזור למאהל", העיד בן אפרים. "אנחנו רואים התקפות אלימות ממוסדות מפעילי ימין, בדפי פייסבוק של פעילי ימין אנחנו רואים קריאות לאלימות מאוד ברורות כנגדנו ואני עדיין חושש לחזור, אני מקווה שבימים הקרובים אני אצליח לאזור אומץ ולחזור. השיח האלים פוגע בנו כחברה הוא מגיע מכל הכיוונים מכל הצדדים וצריך להוקיע אותו כמה שאפשר".