חברי הנהלת עיריית בית שמש פנו היום (שני) במשותף לממשלה והודיעו כי הם מתנגדים להטלת הסגר על העיר. בהודעה, דרשו חברי ההנהלה מהממשלה להבין מה מטרות הסגר הצפוי, ודרשו יישום של כמה תנאים אם הסגר אכן ימומש. בתוך כך, גם בטבריה מקווים למנוע את ההחלטה על הסגר. בעיר הצפונית הגבירו את האכיפה ופנו לתושבים: "אנו עושים כל מאמץ שלא נצטרך להגיע להחלטה על הטלת סגר וזה בידיים שלנו". ראש עיריית מגדל העמק טוען: "דיברתי עם גורמים בממשלה לא יהיה סגר על העיר".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"נדהמנו לשמוע על החלטה לבצע הסגר בעיר בית שמש, וזאת כאשר כלל לא ידוע מה מטרותיה", כתבו חברי הנהלת עיירית בית שמש בהודעה. "בכל השכונות מתנהגים בהתאם להנחיות משרד הבריאות, הפרות נקודתיות נאכפות על ידי רשויות החוק בחומרה, מה גם שמדובר באירועים שוליים ביחס לגודלה של בית שמש".

בעירייה דרשו לקבל תשובות בנוגע לסוגיות שיעלו בעקבות הסגר. למשל, דרשו שם לדעת למה חשוב שהחולים ייצאו מחוץ לבית, מה יעשו הורים חולים עם ילדיהם ולהיכן מתפנים החולים ולכמה זמן.

קורונה בבני ברק (צילום: פיטוסי , פלאש 90)
סגר בבני ברק. בבית שמש ובטבריה מתנגדים למהלך | צילום: פיטוסי , פלאש 90

מלבד זאת, בעירייה הציבו תנאים למצב שבו הסגר יתממש. בין היתר דרשו חברי ההנהלה אספקה סדירה של מוצרים חיוניים ופעילות מלאה של רשתות המזון, סידור מלוניות מותאמות לכלל החולים ובמיוחד למגזר החרדי עם כשרויות מתאימות, קבלת שירותים רפואיים מחוץ לגבולות העיר ככל שזה נדרש ופתיחת מרכזי בדיקות - מתחמי היבדק וסע ("דרייב אין") ובדיקות בביקור בית ובקופות החולים.

חברי הנהלת עיריית בית שמש סיכמו את דבריהם: "יובהר כי אנו הראשונים שחשוב להם ביטחונם ובריאותם של תושבי העיר, אך אנו כנציגי ונבחרי ציבור מתפקידנו לוודא ולעמוד על המשמר כי הדברים נעשים נכון, עם הצדקה ומטרות מוגדרות מראש".

עיריית טבריה בפנייה לתושבים: הקפידו על ההנחיות, זה בידיים שלנו

במקביל, גם בטבריה מנסים למנוע את הסגר המסתמן. מוני מעתוק, יו"ר הוועדה הממונה בעיר, פנה לתושבים: "אנו עושים כל מאמץ שלא נצטרך להגיע להחלטה על הטלת סגר וזה בידיים שלנו", אמר. "ככל שנקפיד יותר על הנחיות משרד הבריאות נאט את התפשטות המחלה, נציל חיים ונוכל לחזור לשגרה בריאה מהר יותר".

טבריה (צילום: Richie Chan, shutterstock)
טבריה. בעיר מנסים למנוע את הסגר | צילום: Richie Chan, shutterstock

הוא הוסיף שהאכיפה בעיר תתוגבר כחלק מאותו מאמץ: "כפי שנאמר על ידינו במהלך היום אכיפת ההנחיות על ידי גורמי האכיפה תוגבר באופן משמעותי על מנת להאט דרמטית את התפשטות המחלה. מהיום בבוקר חולקו כ-30 דוחות של 500 ש"ח ועוד דו"ח עסק לא חיוני בסך של 5,000 שח".

ראש עיריית מגדל העמק: "לא יהיה סגר על העיר"

עיר נוספת שנכנסה לרשימת הערים שצפויות להיכנס לסגר היא מגדל העמק. אלי ברדה ראש עיריית מגדל העמק טוען שלא יוטל סגר על העיר. "דיברתי עם גורמים בממשלה לא יהיה סגר על העיר", אמר. "אני כועס מאוד על ההתנהלות ועל זה שהכניסו את השם של מגדל העמק לרשימה. אנחנו לא מסכימים לזה בגלל זה התלוננתי וכנראה בעקבות התלונה הבינו שאנחנו באמת לא אמורים להיות ברשימת הערים שיהיו בהסגר".

ראש עיריית מגדל העמק אלי ברדה
"לא יוטל סגר על העיר". ראש עיריית מגדל העמק אלי ברדה

מפקד תחנת המשטרה מגדל העמק, סגן ניצב אייל קהתי, אמר שכרגע הוקמו מחסומים נושמים בכניסות למגדל העמק, ובכל מקרה יישארו שם בימים הקרובים. ראש העיר בירך על כך: "התושבים אצלי ממושמעים אבל כל הכבוד למשטרה שהקימה את המחסומים ה'נושמים' האלה שיימנעו מתושבים מחוץ לעיר להיכנס. חגיגת פסח תחגגו בבית לא אצלנו".