חולה מספר 71 – מורדם ומונשם: עובד רשות שדות התעופה שדווח שלשום (שלישי) כי אובחן כחולה בנגיף הקורונה, הערב הדרדר מצבו והוא מורדם ומונשם. מבית החולים איכילוב, שם הוא מאושפז, מסרו כי מצבו קשה. בריאיון ל-N12 סיפרה אשתו שלפני שאובחן כחולה, סירבו במד"א לבדוק אותו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"חלה החמרה במצבו של החולה קורונה המאושפז ביחידה לטיפול נמרץ כללי", מסרו מבית החולים איכילוב. "הוא במצב קשה מורדם ומונשם". עוד נמסר מבית החולים כי החולה הוא בעל מחלות רקע שככל הנראה הביאו להידרדרות במצבו.

פרופ׳ רונן בן עמי, מנהל היחידה למחלות זיהומיות באיכילוב מעדכן כי החולה בטיפול נמרץ מקבל טיפול ניסיוני נגד קורונה של תרופה בשם כלורוקוין שמשמשת למלריה. על פי בית החולים ישנה יעילות ראשונית לנגיף.

חולה מספר 71 הוא תושב כוכב יאיר בשנת ה-60 לחייו שעובד ברשות שדות התעופה. בשלב זה עדיין לא ידוע כיצד נדבק, והוא הישראלי השני בלבד עד כה שמקור מחלתו לא התברר. בריאיון ל-N12 סיפרה אשתו את השתלשלות האירועים מצדם.

קורונה
החולה מקבל טיפול ניסיוני נגד קורונה | צילום: AP

"לא הסכימו לבוא לבדוק איתנו, הם עובדים לגמרי לפי הספר", סיפרה ת'. "שאלו אם חזרנו מחו"ל או עברנו במסלול הקורונה של אחד החולים. אמרנו שלא, אז ענו לנו שאין לנו סיכוי להידבק ושהם לא מגיעים".

"בפעם הרביעית שדיברתי איתם אמרתי שאני לוקחת את בעלי למיון", סיפרה ת', "אמרתי שמתוך אחריות אני לא רוצה להדביק חצי בית חולים ולא רוצה לקחת אותו למיון ואמרתי להם לבוא לקחת דגימה. אמרו לי לא, אז לקחתי אותו למיון - וגם שם לא לקחו ממנו דגימה".

"היה באפיסת כוחות במצב נוראי. השכיבו אותו במסדרון"

ברשות שדות התעופה הבהירו כי העובד לא היה במתקני הרשות בעשרת הימים האחרונים וציינו כי עובדים עמם נפגש הוכנסו לבידוד.

"מדובר בעובד המנהל את אחזקת מערכות הבקרה וגילוי האש שלא היה במתקני רש"ת בעשרת הימים האחרונים", נמסר מרשות שדות התעופה. "עובדי רש"ת אשר עומדים ועובדים בשערי ישראל הם הקו הראשון בשגרה ובימי חירום. אנו נטפל בעובד ומשפחתו ונאחל לו ולמשפחתו בריאות ונסייע להם ככל הניתן".

בהודעה שהפיצה אשתו של החולה היא סיפרה כי הייתה במיון עם בעלה – אך שם סירבו לבדוק אם נדבקו בנגיף. "אני חשה צורך להתנצל על שהכנסנו את כולכם לסחרור עם כל מה שעובר עלינו", כתבה. "כבר 10 ימים שלו יש חום ולי 5 ימים. התחננו בפני מד"א שיבואו לקחת דגימה. אמרנו להם שהוא עובד רשות שדות התעופה, שהתחושות שלו בעיקר לא נורמטיביות, שיש לו דלקת ריאות. הם לא הסכימו".

קורונה
תלונות קשות על האופן בו טופל החולה | צילום: רויטרס

עוד סיפרה: "דיברתי איתם שוב לפני שלקחתי אותו למיון ביום ראשון, אמרתי להם שאני לוקחת אותו למיון ואני רוצה להיות אחראית. 'תבואו לקחת דגימה לפני שאנחנו נדביק חצי בית חולים' - לא הסכימו. גם בקופ"ח זלזלו במה שאמרנו וגם במיון, למרות שהם ראו אותו איך שהוא נראה ואת דלקת הריאות ואת המדדים בדם. ולמרות הכול הם לא הסכימו, אמרו לא".

זו הרגשה קשה למרות שאני יודעת שעשינו הכול לדווח, לבקש דגימה, להתאשפז

 

בשלב זה, שחזרה, לקחה את בעלה למיון: "הוא אושפז ללילה, היה בעיקר באפיסת כוחות במצב נוראי. השכיבו אותו במסדרון. בבוקר הרופא אמר לו שילך הביתה, שאנטיביוטיקה הוא יכול לקחת גם בבית דרך הפה. החזרתי אותו הביתה ביום שני בבוקר. אחר הצהריים שוב הרגיש רע ובתנו לקחה אותו שוב למיון. שוב לא הסכימו לעשות לו בדיקת קורונה, הוא אושפז. והיום בבוקר באשפוז הסכימו לעשות בדיקה שיצאה חיובית".

עוד סיפרה: "הרגע היו כאן ממד"א ולקחו גם לי דגימה. זו הרגשה קשה למרות שאני יודעת שעשינו הכול לדווח, לבקש דגימה, להתאשפז". אשתו של החולה האשימה: "המערכת עובדת באוטומט מבלי להפעיל שיקול דעת ולחשוב מחוץ לקופסא. אז כל מי שנחשף אלינו אני מתנצלת. אמנם לא הסתובבנו יותר מדי כי הרגשנו רע אבל פה ושם בקטנה, במיוחד בקופת חולים לאומית. בריאות לכולם. ובבקשה אל תתקשרו כי אין לי כוח לענות".