על רקע משבר הקורונה - המדינה תוציא בעצמה טיסות: החשש מנגיף הקורונה כבר הנחית מכה קשה מאוד על ענף התעופה – והצפי הוא שלא יהיו כלל טיסות נכנסות לישראל וגם לא טיסות יוצאות כבר מהשבוע הבא, מה שהוביל את הממשלה ליזום תוכנית מגירה להוצאת טיסות נוסעים וסחורות מטעמה.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתרחיש שכזה, שבו ייפסקו לחלוטין הטיסות בין ישראל לארה"ב ולאירופה, ראש הממשלה נתניהו הנחה להכין תוכנית שלפיה המדינה תוציא בעצמה טיסות לחו"ל לנוסעים שיחפצו בכך וגם טיסות לייצוא סחורות מישראל.

קורונה בנתב
המדינה נערכת להוצאת טיסות מטעמה | צילום: אבשלום שושני, פלאש 90

הנחת העבודה במועצה הלאומית לכלכלה היא שבקרוב עוד נראה טיסות מעטות לישראל – אלא שייתכן שכבר בשבועות הקרובים לא יהיו יותר טיסות. במכתב שנשלח היום לעובדי הביטחון בנתב"ג נכתב כי הצפי הוא שמתחילת השבוע הבא לא יהיו כלל טיסות נכנסות ויוצאות לישראל וקיימת האפשרות שטרמינל 3 ייסגר - וכל הפעילות תעבור לטרמינל 1. ההיערכות היא להוציא מכרזים לטיסות של המדינה כבר בשבועות הקרובים.

שדה תעופה בן גוריון, נתבג
הפעילות תועתק מטרמינל 3 לטרמינל 1? | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

נתניהו: "אין שום סיבה להסתער על הסופרמרקטים" 

"קיימתי היום רצף של דיונים עם שר האוצר, שר הכלכלה, נגיד בנק ישראל ואחרים, כדי להבטיח את חוסנו של המשק", אמר היום ראש הממשלה נתניהו בדיון שקיים בלשכתו בעקבות משבר הקורונה בהשתתפות שרי האוצר, הכלכלה והתיירות, נגיד בנק ישראל, ראש המל"ל, ראש המועצה הלאומית לכלכלה, נשיא התאחדות התעשיינים, מנכ"לי משרדים, ראש אגף התקציבים באוצר וגורמים נוספים.  

עגלת קניות בסופרמרקט במודיעין
אין סיבה להתנפל על המרכולים | צילום: hafakot, shutterstock

"המשק הישראלי במצב מצוין", הדגיש, "אנחנו נכנסים למשבר הקורונה כשמצבנו טוב יותר מרוב מדינות העולם. נקטנו בצעדים, כמו הקמת קרן של ארבעה מיליארד שקלים כדי לעזור לעסקים שנפגעו מהקורונה. אנחנו עובדים בשעות אלה על הוספת כסף נוסף".  

"רוב האספקה למדינת ישראל מגיעה דרך הים", הוסיף נתניהו, "מוצרים, חומרי גלם, כל הדברים האלה, כולל מזון. כמעט כל המזון מגיע דרך הים, אז אין שום סיבה להסתער על הסופרמרקטים, יש די והותר מזון ויהיה די והותר מזון. לגבי אספקה אווירית, אנחנו נוקטים בכל הצעדים והאמצעים העומדים לרשותנו כדי להבטיח שגם כאן תהיה אספקה אווירית סדירה לישראל".