לפני כשנה הגיעה ללשכתו של נשיא המדינה פנייה מהשרה גילה גמליאל, עם בקשה לחון בדיעבד את עוזי משולם - מי שהוביל את המאבק לחשיפת פרשת ילדי תימן החטופים. משולם, שנהג להפיץ עלונים בהם השווה את נושא ילדי תימן למעשי הנצאים בשואה, היה מעורב יחד עם חסידיו בשורה של עימותים אלימים עם כוחות המשטרה ואף הורשע וריצה עונש מאסר. עד לאחרונה, בקשת החנינה שלו המתינה לעמדת משרד המשפטים, וכעת הגיעו ללשכת הנשיא שתי עמדות מנוגדות: בעוד ששר המשפטים אמיר אוחנה הסכים לחנינה בתנאים מסוימים, הדרג המקצועי במשרד הביע התנגדות נחרצת וקבע: אין מקום להחלטה תקדימית כזאת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי המתווה שהציע השר אוחנה ופורסם הערב (רביעי) ב"מהדורה המרכזית", אין לחון את משולם באופן גורף על כל העבירות שבהן היה מעורב, בהן גם עבירות של אלימות כלפי כוחות הביטחון, אלא רק על סעיף אחד של קשירת קשר לביצוע פשע. מהלך זה נועד לבטא עמדה של הממסד לפיה מאבקו של משולם במסגרת פרשת ילדי תימן לא היה לחינם.

אלא שעמדתו של שר המשפטים עומדת בניגוד לזו של הדרג המקצועי במשרד, לפיה אין מקום לבקש חנינה תקדימית כזאת עבור אדם שכבר נפטר ואף ריצה את עונש המאסר שלו. כעת יצטרך הנשיא להכריע בין שתי העמדות.

בלשכתו של אוחנה סירבו להתייחס לפרסום ומסרו: "איננו נוהגים להגיב לבקשות חנינה עד אשר תתקבל החלטה סופית בנושא על ידי נשיא המדינה".