דומניק פואריה, בת 49 שמתגוררת בתל אביב, הותקפה באלימות על ידי שכנתה רק בגלל שהאכילה חתולי רחוב. למחרת היא התלוננה במשטרה ומסרה להם את פרטי התוקפת - אך שם הבהירו לה שהטיפול בנושא צפוי להימשך זמן רב. "זה לא הגיוני שתהיה כזאת אלימות כלפי אנשים", היא אומרת. "חייבים לטפל בזה - אנשים תוקפים את מי שהם רוצים והמשטרה לא מטפלת".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

פואריה, שעובדת כמיילדת בבית החולים תל השומר, נוהגת להאכיל את חתולי הרחוב בשכונתה. התקרית החלה לאחר שבשעת ערב נתקלה בשכנה זועמת שיצאה מביתה, צרחה עליה וניסתה להבין אם היא האישה שמאכילה חתולי רחוב. כשביקשה מהאישה שתאפשר לה ללכת, היא הכתה את הכלב שלה ותקפה אותה במכות ובבעיטות.

דומניק פואריה, הותקפה רק משום שהאכילה חתולים ברחוב
רגלה של דומניק לאחר התקיפה | צילום: באדיבות המרואיינת

"תמיד כשאומרים לי לא להאכיל במקום מסוים אני מנסה להקשיב לבקשות", היא מתארת. "נתתי אוכל לחתולים ברחוב שלי ואז אותה אישה יצאה מביתה, רצה אחריי והצמידה את הגוף שלה עליי. היא צעקה עליי וניסתה להבין אם אני זאת שמאכילה את החתולים, ביקשתי ממני שתיתן לי ללכת".

"מפחדת להסתובב לבד"

בשלב זה, כך מתארת דומניק, היא ניסתה להימלט כשהתוקפת רצה אחריה: "היא נתנה מכה לכלב שלי, הדפתי אותה והיא התחילה לדחוף אותי. ממש נתנה לי מכות ובעיטות. היא צרחה עליי שלא אתן אוכל לחתולים. ניסיתי לא להיכנס לפאניקה אבל לא הבנתי איך אני יוצאת מהמצב הזה. לבסוף מישהו שעבר ברחוב צעק עליה להפסיק והיא הלכה".

למחרת היא הלכה לתחנת המשטרה והגישה תלונה נגד התוקפת, בצירוף פרטיה. "מדובר במישהי שגרה בשכונה וברחוב שלי", היא מספרת. "באתי למשטרה עם השם המלא שלה, תמונה מהפייסבוק וכתובת -והשוטר אמר לי: 'אנחנו מטפלים בזה, זה ייקח זמן'. בינתיים המשטרה לא מטפלת ואני מפחדת להסתובב לבד".

"לא הגיוני שתהיה כזאת אלימות כלפי אנשים", מדגישה דומניק. "אני מוכנה לצאת עם זה לתקשורת רק כי חייבים לטפל בזה. אנשים תוקפים את מי שהם רוצים והמשטרה לא מטפלת. כל מה שרציתי זה לדאוג לחתולים ברחוב".

ממשטרת ישראל נמסר כי המקרה נמצא בחקירה.

פרקליטתה של האישה שתקפה לכאורה, עורכת הדין נטלי אוטן, מסרה בתגובה: "מרשתי המומה, בלשון המעטה, לראות את הניצול לרעה הן של עמותת תנו לחיות לחיות, הן של משטרת ישראל והן של התקשורת, על ידי דומיניק שאיימה עליה בתור לוחמת קרב מגע ואף תקפה אותה. כל זאת רק בגלל שמרשתי ביקשה להאכיל את החתולים במקום מסודר שמיועד לכך, ולא באופן שיזיק לבעלי חיים אחרים (כמו לכלב של מרשתי בעצמה)".

אוטן הוסיפה: "מרשתי היא זו שהקדימה והזמינה את כוחות המשטרה למקום והגישה תלונה על אלימות, אולם דומיניק ברחה מהמקום ומיהרה בעצמה למשטרה ולתקשורת. ניתן לתהות מניין אותם סימנים בגופה של לוחמת קרב מגע, אשר "נולדו" בגופה של  דומיניק כשבוע וחצי לאחר המקרה, וכל זאת כאשר מלכתחילה היא זו שתקפה, איימה וברחה מהמקום. מרשתי מבהירה כי אין שחר לטענות השקריות בדבר איומים ותקיפה מצידה לכאורה".