ביום ראשון האחרון החליטה ממשלת ישראל, בצעד שנוי במחלוקת, על העלאת 400 מבני הפלאשמורה לישראל. קולות המחאה, שהגיעו תחילה מפי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט - שטען כי מדובר בהטבה לציבור בוחרים בתקופת בחירות - נשמעו במהרה גם בקרב בני העדה האתיופית. רבים מהם זעמו ודרשו שלא להסתפק ב-400 העולים, ולפעול להעלאת שאר בני העדה. בראיון שהעניקה ספי בלילין, צעירה בת העדה האתיופית, ל"מהדורה ראשונה", היא הסבירה: "רק כשיש בחירות פתאום מעלים כמה מאות אנשים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

משפחתה של בלילין פוצלה בשנת 2006: בעוד היא, יחד עם שישה אחים ואחיות יחד עם ההורים, עלו ארצה - שתי אחיותה הגדולות של ספי נותרו באתיופיה. באותו הזמן הובטח למשפחת בלילין שבתוך שבועיים הן תצטרפנה למשפחה – אך הדבר לא קרה למעשה עד היום, 14 שנים מאוחר יותר.

"לאף אחד לא איכפת מאיתנו, רק כשיש בחירות פתאום מעלים כמה מאות אנשים", אומרת ספי בכאב. "נראה שהמדינה מתעלמת מהכאב של האמהות והמשפחות שהתפצלו", היא מוסיפה. כדי להעלות את המודעות לנושא, ספי לא הסתפקה בפוסט שפרסמה בעמוד הפייסבוק שלה, וסייעה לארגן אירוע מחאה: "ב-19.2 תתקיים צעדת מחאה לכיוון בית ראש הממשלה בירושלים", הודיעה. "הגיע הזמן לעצור את הדמעות שלנו ולהגשים לנו את החלום – לראות שוב את בני משפחתנו".