חולדאי מאיים על רגב בתביעה: ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי תובע תיקון והתנצלות מהשרה מירי רגב בעקבות דברים שאמרה אתמול (רביעי) בכנס פעילי ליכוד באשר להנחת תפילין במרחב הציבורי. בנוסף, דורש ראש העירייה מהשרה להסיר לאלתר כל פרסום פוגעני כנגדו המתייחס לדברים אלו. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

השרה רגב טענה שחולדאי אסר על הנחת תפילין במרחב הציבורי בעיר, בזמן שלמעשה הוא התכוון שדוכני הנחת התפילין יורחקו מבתי הספר ומוסדות החינוך - וימוקמו במרחק 100 מטרים לפחות מהם. 

"דברי הבלע והדיבה נאמרו על ידייך בכוונת מכוון", נכתב במכתב ההתראה לפני הליכים משפטיים שנשלח לשרה רגב, "זאת במטרה לעורר סנסציה מול קהל משולהב במהלך תקופת הבחירות, תוך הצגת מצג עובדתי שגוי מיסודו, שנועד לשים את מרשנו כמטרה לשנאה ולבוז, תוך פגיעה בכוונה תחילה בשמו הטוב של מרשנו ובמוניטין הרב שצבר, בין השאר בתפקידו הציבורי כראש עיריית תל אביב יפו".

"עיריית תל אביב-יפו איננה אוסרת על הנחת דוכני תפילין אלא להיפך - מתירה את פעילותם ברחבי העיר, כאשר ההסתייגות היחידה שנקבעה באופן גורף ביחס לכל דוכן מכל סוג שהוא, היא כי הדוכנים ימוקמו במרחק של 100 מטר לפחות ממוסדות חינוכיים", הובהר בהודעה מטעם העירייה, "זאת על מנת לאפשר לילדי העיר מרחב בטוח ונקי מכל השפעה בכניסה וביציאה מבית הספר".

רגב השיבה אש: "חולדאי, אתה לא מאיים עליי" 

השרה רגב לא נותרה חייבת - והשיבה לו: "רון חולדאי אתה לא מאיים עליי. התביעה שלך על סך 100 אלף ש״ח לא מפחידה אותי, שמעת על המשפט 'אל תירא ישראל אל תירא'? מי הסמיך אותך למנוע מיהודים להניח תפילין במרחב הציבורי?". 

"התביעה שלך היא אות קלון על הדמוקרטיה הישראלית, אתה מנסה להשתיק את קולי באמצעות תביעת השתקה. תפקידי כנבחרת ציבור לייצג את הציבור שבחר בי, אני גאה על כך שאני מייצגת את הקהל ״המשולהב״ כדבריך, קהל שאתה מזלזל בו, קהל מניח תפילין, מנשק מזוזות ומשתטח על קברי צדיקים".