על רקע הבהלה מפני התפשטות נגיף הקורונה בסין ובמדינות נוספות ברחבי העולם, עובדי המכס בנתב"ג הודיעו היום (ראשון) כי הם מסרבים לבדוק נוסעים וכבודה שהגיעו מסין בשל היעדר ציוד מיגון מתאים. לטענת העובדים, הם התריעו על הנושא זמן רב בפני ההנהלה, אך נותרו ללא מענה. הצעד לא פוגע בתפקודו השוטף של נמל התעופה והטיסות נכנסות כרגיל, אך לטענת העובדים הכבודה לא נבדקת במכס.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אתמול שלח יו"ר ועד אולם הנוסעים ויחידת הכלבנים במכס נתב"ג, יזהר אסא, מכתב לראש מנהל המכס, למנהל רשות המסים ולגורמים נוספים ובו דרש מההנהלה לספק לעובדים ציוד הגנה מתאים, "שאם לא כן אנו מסכנים את עצמנו ואת יקירנו". עוד דרש כי ההנהלה תדאג להעביר הדרכות מקצועיות לעובדים.

"אנו, עובדי אולם הנוסעים ויחידת הכלבנים, מודעים לסכנות הכרוכות במילוי תפקידנו", כתב אסא במכתבו. "אך אנו מצפים מהגורמים המתאימים לספק עבורנו כל אמצעי מיגון אפשרי. עד הסדרת הנושא, לצערנו העובדים לא יבדקו טיסות המגיעות מסין או ממדינות אשר בהן יתגלה הנגיף ויוכרז מצב חירום, עם כל המשמעויות לצעד זה ובאחריותכם".

ברשות המיסים הגיבו לצעד של העובדים: "אנו רואים חשיבות עליונה בשמירה על שלומם וביטחונם של עובדנו. כידוע, פועלים בנתב"ג עובדי ציבור רבים וככל שתתפרסם על ידי משרד הבריאות, שהוא הגורם האחראי על בריאות הציבור, הנחיה רלוונטית בכל הקשור לביטחונם ובריאותם של העובדים בנתב"ג, נדאג כמובן ליישמה. יצוין כי העובדים מצוידים דרך קבע בציוד הגנה הכולל כפפות ומסכות וככל שעובד חש מאוים הוא יכול לעשות בהם שימוש".