בגיל 64, אחרי עשרות שנים בהן הפך לאחת מהדמויות המוכרות בתחום המוזיקה בישראל, דיוויד ברוזה שב למרכז הבמה - בשלב ב' של חייו. עם מעצבת אפנה מצליחה שהפכה את ניו-יורק לבית שני בשבילו, ברוזה מצא את עצמו מאוהב ומרוגש כאילו זאת הפעם הראשונה, בזמן שהוא מנהל את "מיליון גיטרות" – פרויקט ראשון מסוגו, שהחל במטרה להעניק גיטרות ושיעורי נגינה למעוטי יכולת. בראיון לכתבתנו סיפר על הדרך שעבר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הסיבוב הראשון של ברוזה בארה"ב היה בגיל 27, בעודו נמצא בשיא הקריירה שלו - אחרי יציאת אלבומו "האישה שאיתי" – האלבום הכי נמכר בישראל בכל הזמנים. הוא ארז את המזוודות, ועבר עם אשתו ושני ילדיו לארה"ב במטרה להצליח גם מעבר לים. "יכול להיות שהייתי צריך לעצור רגע את ההצלחה ההיסטרית הזאת לפני שהשד הזה יבלע אותי", סיפר. "הייתי בן 27, עם שני ילדים, הכל קרה כל כך מהר, והקפיצה לאנונימיות עזרה לי לחזור לעצמי ולהתחבר לעצמי שוב".

דיוויד החל להגשים את חלומו המוזיקלי בארה"ב, והצליח לחתום על חוזה הקלטות ולהופיע, אך החלום נגדע. כשחזר מהופעה בשנת 1998, עבר תאונת דרכים קשה, שגרמה לו להפוך למשותק במשך שנה שלמה. "נראיתי כמו מת מהלך, הרופאים אמרו שלא אוכל לחזור לנגן, וכל הקריירה שלי בארצות הברית נקטעה", סיפר. "האבחון של הרופאים היה שהעצב ביד יצמיח את עצמו מילימטר בכל יום, ואכן ביום ה-355 זה קרה. צלצלתי למנהל שלי בארץ ואמרתי לו תסגור את מצדה – חוזרים".

דויד ברוזה
דויד ברוזה | צילום: החדשות 12

במהלך השנים ניסה ברוזה להפוך את המוזיקה לגשר המאפשר שיח וקרבה בין יהודים וערבים. כך, הוא מנהל בימים אלו פרויקט בו הוא מלמד נגינה תלמידים ישראלים בשדרות ובטייבה. "אני חושב שזה עניין של חינוך", אמר. "להרגיל את האנשים לזה שבקבלת האחר אתה לא פוסל את מה שהוא ולא אומר לו איך לחיות, ואולי בשיח ביניכם פתאום ייווצר שיח משותף לכולם שיביא לאיזו רגיעה והסכמה לאו דווקא על הכל, אתה תוותר קצת ואני אוותר קצת – משהו טוב יקרה".

הוא ובת זוגתו חיים היום על קו תל אביב – ניו יורק. לוטן מלבישה מפורסמים כמו ג'ניפר אניסטון וג'יג'י חדיד, ובמקביל ברוזה מקדם את הפרויקט שלו "מיליון גיטרות". בחודש הבא ברוזה חוזר להיכל התרבות בתל אביב כדי לנגן שוב את ה"אישה שאיתי", האלבום שכתב לו יהונתן גפן ושהפיק לואי להב, האלבום שהגדיר את הקריירה שלו ואת חייו, ויצר פסקול שמלווה ישראלים רבים כל כך, עד היום.

ברוזה חוזר באפריל הקרוב להיכל התרבות לחגיגה נוספת ומרגשת עם "האישה שאיתי". במופע גם שירים מכל הרפרטואר הרחב מכל השנים, ביניהם: "יהיה טוב", "שיר אהבה בדואי", "ברקים ורעמים", "החיים הם חומר טוב", "דניאלה", "מתחת לשמיים", "זה הכל או כלום", "בוכה אל הקירות", "חולם", "טבעת הזהב" ועוד רבים. אורחים מיוחדים: יוני רכטר ומארינה מקסימיליאן - 03.04.20, יום שישי, היכל התרבות תל אביב.